Krwawy zamach w Nigrze. Trzy kobiety wysadziły się w powietrze

Trzy kobiety zdetonowały ładunek wybuchowy w meczecie, zginęło 10 osób (fot. tt/@ghdailies)

Trzy zamachowczynie w nocy z poniedziałku na wtorek wysadziły w powietrze meczet w mieście Diffa w południowo-wschodnim Nigrze, zabijając 10 wiernych, którzy się tam zgromadzili na czas przerwy w poście – poinformował rzecznik armii, cytowany przez Reutera.

Policjant postrzelił mężczyznę w berlińskiej katedrze

W berlińskiej katedrze policjant zastrzelił mężczyznę - podały niemieckie media. Okoliczności incydentu nie są jasne. Materiał filmowy opublikowany...

zobacz więcej

Agencja Associated Press pisze o sześciu ofiarach śmiertelnych i kilku rannych.

Przedstawiciel lokalnych władz powiedział, że kobiety mające na sobie pasy szahida próbowały wejść do meczetu podczas wieczornych modlitw w czasie świętego dla muzułmanów miesiąca postu, ramadanu. Kobiety przybyły do Nigru z Nigerii i mieszkańcy z rejonów oddalonych 7 km od granicy zawiadomili policję. Następnie kobiety zdetonowały ładunki przed świątynią.

Obszar wokół miasta Diffa, w pobliżu jeziora Czad i granic z Nigerią, Czadem i Kamerunem, jest bastionem dwóch frakcji islamistycznej organizacji terrorystycznej Boko Haram, które walczą o ustanowienie państwa islamskiego w regionie - zwraca uwagę Agencja Reutera. Niger ma swój udział w siłach międzynarodowych walczących z Boko Haram w regionie.

źródło:

Zobacz więcej