LOT i izraelskie linie lotnicze El Al podpisały porozumienie ws. partnerstwa

Prezes PLL LOT podkreślił, że relacje z El Al są wyśmienite (fot. Shutterstock/Lerner Vadim)

PLL LOT i izraelskie linie lotnicze El Al podpisały w poniedziałek w Sydney memorandum rozpoczynające współpracę przewoźników. W przyszłości ma ono doprowadzić do tzw. umowy code-share, na mocy której jedna linia lotnicza przewozi pasażerów z biletami wystawionymi przez inną linię.

Polska Grupa Lotnicza złożyła wniosek o przejęcie LOT-u

Polska Grupa Lotnicza złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia wyłącznej i bezpośredniej kontroli nad...

zobacz więcej

Jak tłumaczą Polskie Linie Lotnicze LOT, podpisane w poniedziałek porozumienie ma też przyczynić się do zbadania innych obszarów potencjalnego partnerstwa, „aby wzmocnić relacje między Izraelem a Polską w interesie obu społeczności”.

– W ramach tego porozumienia będziemy rozwijać naszą współpracę. Docelowo będziemy chcieli mieć code-share z El Al. To jest kolejny krok tej współpracy – powiedział prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

– To porozumienie ma służyć temu, żeby pokazać, że LOT i El Al to dwie linie lotnicze z dwóch państw, które są bardzo siebie blisko i mentalnie, i historycznie, jeśli chodzi o plany rozwoju – powiedział, jednocześnie podkreślając, że relacje PLL LOT z El Al są wyśmienite.

EL Al to państwowe linie lotnicze, swoją bazę mają w porcie lotniczym Ben Guriona w Tel Awiwie. Linia lata m.in. do Europy, Azji, Ameryki Północnej, a w Polsce do Warszawy i Krakowa.

Prezes PLL LOT przebywa w australijskim Sydney, gdzie od niedzieli trwa 74. Walne Zgromadzenie Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego, w którym uczestniczy ponad tysiąc osób – przedstawicieli linii lotniczych, producentów samolotów, lotnisk oraz instytucji lotniczych.

źródło:

Zobacz więcej