Pesa będzie woziła niemieckich podróżnych. Realizacja gigantycznego kontraktu

Pociąg typu Link (fot. pesa)

Niemiecki Urząd Transportu Kolejowego EBA wydał decyzję o dopuszczeniu do ruchu spalinowych pojazdów Link wyprodukowanych przez Pesa Bydgoszcz dla Deutsche Bahn – podaje portal rynek-kolejowy.pl.

Trzy pociągi dla Podkarpacia. PESA zrealizowała kolejny kontrakt

Firma PESA uroczyście przekazała samorządowi województwa trzy pociągi elektryczne Elf2. Do końca marca 2018 r. do regionu trafią jeszcze cztery...

zobacz więcej

Po żmudnych badaniach i testach, które polski producent pociągów musiał przeprowadzić, ostatecznie złożył niezbędne do uzyskania homologacji dokumenty w EBA. 30 maja niemiecki urząd wydał zgodę na dopuszczenie pojazdów LINK dla Deutsche Bahn do ruchu na terenie Niemiec.

Według Rynku Kolejowego pierwsze pociągi trafiły na teren Niemiec w maju. Obecnie trwają szkolenia maszynistów. Właściwe dostawy pociągów mają się zacząć w lipcu.

Zamówienie dotyczy Zamówienia dotyczą w tym roku łącznie 71 pojazdów dla regionów Sauerland, Allgäu i Hessen.

Niemiecki przewoźnik w 2012 r. podpisał z Pesą umowę ramową na dostawę do 470 pojazdów spalinowych typu Link dla spółki DB Regio. Jej maksymalna wartość to ok. 1,2 mld euro. Pierwsze pociągi miały trafić do Niemiec w 2016 r., ale przez przeciągający się proces homologacji dostawy zaczną się dopiero w tym roku.

źródło:
Zobacz więcej