Memogenny zamach: internauci komentują pożar toalety u Brejzy

(fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Jeśli Krzysztof Brejza i jego partyjni koledzy uznali za wskazane zainteresowanie całego kraju niedopałkiem w toalecie, to odnieśli sukces. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to właśnie niedopałek papierosa doprowadził do pożaru przenośnej toalety. Prezentujemy wybrane memy, jakie powstały na kanwie rzekomego zamachu.

Rzucanie niedopałków może być groźne. Przekonał się o tym sąsiad posła Brejzy, który najprawdopodobniej niedbale pozostawił tlącego się papierosa w plastikowej toalecie powodując pożar, o którym mówi cała Polska, a opozycja domaga się dymisji szefa MSW. Ale sam też ma kłopoty, o czym mówi m.in. ten mem:

Inni autorzy internetowych grafik przypominają, że toi toi nie jest pierwszą spaloną budką wagi państwowej: Jeden z internautów nieopatrznie opublikował dane osobowe zamachowca: Na co natychmiast zwrócono mu uwagę: Choć okazuje się, że identyfikacja podejrzanego nie była łatwa:

Internauci nie przeoczyli także faktu, że dla niektórych mediów pożar wolno stojącej toalety był pożarem domu Brejzy:

Chyba, że to oszczędności wymuszone obniżką poselskich uposażeń. Tak czy inaczej, minister Brudziński obiecał, że bezpieczeństwo posłów traktuje poważnie: Nie zapomniano również o unikalnej instytucji świadka TVN:

źródło:
Zobacz więcej