RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Obrońcy życia aresztowani za odwodzenie kobiet od aborcji

O. Fidelis Moscinski będzie musiał stawić się w sądzie (fot. Red Roses Rescue/William Kuchinski)
O. Fidelis Moscinski będzie musiał stawić się w sądzie (fot. Red Roses Rescue/William Kuchinski)

Policja w Waszyngtonie aresztowała czworo obrońców życia – informuje Radio Maryja. Winą aktywistów było wejście do kliniki aborcyjnej i odwodzenie matek od usuwania ciąż.

Dymisja prezes organizacji handlującej szczątkami abortowanych dzieci?

Cecile Richards, prezes organizacji Planned Parenthood, będącej operatorem jednej z największych sieci klinik oferujących zabiegi związane z...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w sobotę rano. Do klinik aborcyjnej mieszczącej się przy Georgia Avenue weszło czworo pokojowo nastawionych obrońców życia – o. Fidelis Moscinski i trzy kobiety. Chcieli rozmawiać z kobietami, które przyszły, aby usunąć ciążę.

Aktywiści próbowali wręczać kobietom kwiaty. Do czerwonych róż dołączona była kartka z kontaktami do ośrodków, które pomagają mamom w trudnej sytuacji.

Działalność obrońców życia nie spodobała się personelowi placówki. Wezwano policję, która zażądała od aktywistów pro life opuszczania budynku. Ci odmówili, wobec czego zostali aresztowani.

Zatrzymane kobiety zostały później zwolnione, zarzuty wobec nich oddalono. Franciszkanin o. Moscinski będzie musiał stawić się w sądzie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej