Urzędnik warszawskiego ZDM i dyrektor przychodni zatrzymani przez CBA

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali urzędnika z warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich, jednego z szefów przychodni w Ząbkach oraz trzech biznesmenów. Sprawa dotyczy ustawiania przetargów o łącznej wartości blisko 2 mln złotych.

Oszustwa podatkowe na 176 mln zł. ABW zatrzymało sześć osób

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w Krakowie sześć osób podejrzanych o oszustwa podatkowe w obrocie paliwami na kwotę ok. 176 mln zł....

zobacz więcej

Agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych oraz siedziby dwóch firm. Zabezpieczane są dokumenty w przychodni zdrowia w Ząbkach oraz w jednym z wydziałów Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Jak poinformował Temistokles Brodowski z biura prasowego CBA, z ustaleń śledztwa wynika, że biznesmeni otrzymywali informacje dotyczące przetargów: na budowę windy dla niepełnosprawnych w przychodni w Ząbkach oraz na prace związane z tunelem dla pieszych przy trasie WZ.

Zatrzymani trafią do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty o charakterze korupcyjnym, w tym przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez inne osoby.

Na tym etapie śledztwa chodzi o zamówienie dotyczące dobudowania do przychodni w Ząbkach dźwigu dla osób niepełnosprawnych wartości blisko 300 tys. zł oraz trzy przetargi organizowane przez warszawski ZDM dotyczące m.in. ochrony fizycznej, utrzymania czystości oraz usługi administrowania wind w tunelu dla pieszych na Trasie W-Z - w sumie o wartości ponad 1,6 mln zł.

źródło:
Zobacz więcej