Szef Zgromadzenia Parlamentarnego NATO: Nie mieszam się w wewnętrzne sprawy Polski

– Uważam, że nie wolno mi w jakikolwiek sposób mieszać się w wewnętrzną sprawę Polski – oświadczył przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli. Reporterka „Gazety Wyborczej” zapytała go, czy odwiedzi protestujących w Sejmie niepełnosprawnych. Konferencja dotyczyła tematu rozpoczynających się w budynku polskiego parlamentu obrad Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

„Niech pan mnie nie molestuje!” Awantura protestujących ze Strażą Marszałkowską

Protestujący w Sejmie wdali się w szarpaninę z funkcjonariuszami Straży Marszałkowskiej, którzy egzekwowali wydany przez Kancelarię Sejmu zakaz...

zobacz więcej

– Szczerze mówiąc nie planuję takiej wizyty, uważam, że nie wolno mi w jakikolwiek sposób mieszać się w wewnętrzną sprawę Polski – powiedział Paolo Alli pytany przez dziennikarkę „Gazety Wyborczej”, czy odwiedzi osoby protestujące w Sejmie.

Pytanie padło podczas konferencji prasowej, która rozpoczęła wiosenną sesję Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Odbywa się ona w Sejmie i Senacie w dniach 25-28 maja z udziałem parlamentarzyści z państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, oraz przedstawicieli krajów stowarzyszonych i obserwatorów.

W ramach konferencji odbędą się debaty i dyskusje, m. in. o Rosji i wyzwaniach z nią związanych dla społeczności euroatlantyckiej, takich jak „zagrożenia hybrydowe”. Będzie też mowa o wspieraniu demokracji i praw człowieka w regionie Morza Czarnego i wyzwaniach związanych z działaniami Korei Północnej.

źródło:
Zobacz więcej