RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Craig ponownie z licencją na zabijanie. Zgodził się zagrać Bonda po raz piąty

Ostatnim filmem Daniela Craiga jako Jamesa Bonda jest „Spectre” z 2015 roku (fot. Wiki/GlynLowe.com)
Ostatnim filmem Daniela Craiga jako Jamesa Bonda jest „Spectre” z 2015 roku (fot. Wiki/GlynLowe.com)

Koniec z plotkami i niepotwierdzonymi informacjami. Wytwórnia filmowa EON Productions oficjalnie poinformowała, że Daniel Craig po raz piąty wcięli się w rolę Jamesa Bonda. Wcześniej 50-letni aktor zarzekał się, że tego nie zrobi. Reżyserem filmu, który ma wejść na ekrany kin w 25 października przyszłego roku, będzie Danny Boyle.

James Bond w spódnicy? „Wszystko jest możliwe”

„Nazywam się Bond, Jane Bond” – tak niedługo może przedstawiać się agent 007. Producentka serii Barbara Broccoli nie wyklucza, że filmowy agent Jej...

zobacz więcej

Jest nam miło zakomunikować, że wyjątkowo utalentowany Danny Boyle pokieruje piątym wcieleniem Daniela Craiga w rolę Jamesa Bonda w 25 odsłonie serii – powiedzieli Michael G. Wilson i Barbara Broccoli z wytwórni filmowej EON Productions w rozmowie z magazynem „Deadline”.

Producenci ujawnili, że zdjęcia rozpoczną się w grudniu w Pinewood Studios pod Londynem.

Daniel Craig dotąd czterokrotnie wcielił się w rolę agenta 007. Wystąpił w filmach „Casino Royale”, „Quantum of Solace”, „Skyfall” i „Spectre”. Po ostatnim, który wszedł na ekrany kin w 2015 r., stwierdził, że ma dość.

Podczas wywiadu udzielanemu w jednym z londyńskich restauracji magazynowi „Time Out” na pytanie, czy po raz piąty zgodzi się zagrać agenta Jej Królewskiej Mości, aktor wskazał na szklankę i powiedział: „Prędzej stłukę to szkło i pochlastam nadgarstki”. Zaznaczył, że podjąłby się wyzwania „co najwyżej tylko dla pieniędzy”.

Media spekulowały, że Craiga mogliby zastąpić Richard Madden, Tom Hiddleston, Henry Cavill, Michael Fassbender lub Tom Hardy.

Zapytany o swojego następcę, z rozbrajającą szczerością odpowiedział „Pier…lę to”. Przyszłemu Bondowi doradził jedynie, by „nie był gów…ny”.

Eksperci oceniają, że za piąte wcielenie w rolę agencja Jej Królewskiej Mości Craig zarobi 25 mln funtów.

źródło:
Zobacz więcej