Rzeczniczka SLD: Koalicja z PO i Nowoczesną? Chciałabym, aby Schetyna przestał być śmieszny

– Chciałabym, aby pan przewodniczący Schetyna przestał być śmieszny. My wcale nie chcemy być zaproszeni do Koalicji Obywatelskiej, bo mamy swoją koalicję SLD Lewica Razem, szyld, pod którym będziemy szli w wyborach samorządowych – tak rzeczniczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna Maria Żukowska zareagowała w „Minęła 20” na wywiad udzielony przez Grzegorza Schetynę. Lider PO przekonywał w nim, że porozumiał się z SLD co współpracy w wyborach samorządowych.

Koalicja PO-Nowoczesna na wybory samorządowe. „Na warunkach partnerskich”

„Posłanki Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt oraz poseł Krzysztof Mieszkowski – po rozmowach w klubie poselskim Nowoczesna – zakończyli okres...

zobacz więcej

W rozmowie z RMF FM przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, pytany czy do Koalicji Obywatelskiej zaproszono inne partie, odparł: – Teraz jest największe wyzwanie, jak zrobić zespół, stworzyć koalicję z opozycji, która skraca dystans do PiS. Koalicja Obywatelska się rozszerza – wyjaśniał.

Dopytywany o ustalenia po rozmowach z SLD, polityk przekonywał, że liderzy obu ugrupowań doszli do porozumienia. – Będziemy współpracować, nie będziemy walczyć ze sobą po stronie opozycyjnej. Formułę Koalicji Obywatelskiej, którą stworzyliśmy we wszystkich sejmikach, będziemy wprowadzać także w miastach, w powiatach, wszędzie tam, gdzie będziemy mogli to robić.

Dementi

Anna Maria Żukowska zdecydowanie zdementowała doniesienia Grzegorza Schetyny. – My wcale nie chcemy być zaproszeni do Koalicji Obywatelskiej, bo mamy swoją koalicję SLD Lewica Razem, szyld, pod którym będziemy szli w wyborach samorządowych – mówiła , wskazując, że jej ugrupowanie nie chce być „przystawką” dla PO i Nowoczesnej.

– Chciałabym, aby pan przewodniczący Schetyna przestał być śmieszny. Wczoraj spotkał się z Włodzimierzem Czarzastym i zostało jasne powiedziane, że nie ma takiej możliwości, żebyśmy stratowali z listy, gdzie nie ma szyldu SLD. Mamy własne propozycje programowe i chcemy być w tym wiarygodni – dodała.

źródło:
Zobacz więcej