RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Elektrycznym autem do Japonii. Przed polskim podróżnikiem 13 tys. kilometrów

Marek Kamiński wyruszy do Japonii elektrycznym autem (fot. tt/Marek Kamiński)

Podróżnik Marek Kamiński wyjechał do Japonii samochodem elektrycznym. Do pokonania ma około 13 tysięcy kilometrów. Przed wyjazdem z Warszawy Marek Kamiński spotkał się z wiceministrem środowiska Sławomirem Mazurkiem.

Studenci zbudowali silnik rakietowy na paliwo ciekłe

Studenci Politechniki Warszawskiej zbudowali silnik rakietowy, który zużywa paliwo ciekłe. – To pierwszy taki silnik na Politechnice Warszawskiej i...

zobacz więcej

Polak będzie w podróży 60 dni, zawita do 7 krajów: Polska, Rosja, Mongolia, Chiny, Południowa Korea, Japonia, a to wszystko w nowym modelu Nissana Leaf, który dysponuje zasięgiem na poziomie 380 kilometrów. – Troska o lepszy świat wymaga odwagi, stąd podróż samochodem elektrycznym przez te państwa – powiedział Marek Kamiński.

– Ta wyprawa może nas zaprowadzić dalej niż możemy się spodziewać, czyli może zainspirować innych do zamienia swojego tradycyjnego pojazdu na ten ekologiczny – podkreślił podróżnik.

Ideę Marka Kamińskiego popiera wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Wiceminister miał okazję przejechać się wspólnie ze znanym podróżnikiem nowoczesnym samochodem.

– Zobaczyłem w jakich warunkach będzie się przemieszczać i w jaki sposób ta wyprawa jest zorganizowana – opowiadał Sławomir Mazurek. Wiceminister jest pewien, że uda się Markowi Kamińskiemu dojechać do Japonii.

Wyprawa dla niego nie będzie łatwa, ponieważ za naszą wschodnią granicą i na dalekim wschodzie stacji ładowania pojazdów elektrycznych jest niewiele, ale Kamiński jest pewien, że uda mu się pokonać napotkane trudności.

– Mocno kibicuję panu Markowi, bo jest to nie tylko wyzwanie podróżnicze, ale także pokazuje jak dużo możemy zrobić w ochronie środowiska – powiedział Sławomir Mazurek.

Marek Kamiński siedem krajów chce pokonać w dwa miesiące. Swoją fascynującą i pełną ekologicznych wyzwań podróż rozpocznie w przyszły wtorek (29.05) w Gdyni, skąd wyruszy w kierunku Japonii.

źródło:
Zobacz więcej