RAPORT

Pogarda

„Niech pan mnie nie molestuje!” Awantura protestujących ze Strażą Marszałkowską

Najnowsze

Popularne

Protestujący w Sejmie wdali się w szarpaninę z funkcjonariuszami Straży Marszałkowskiej, którzy egzekwowali wydany przez Kancelarię Sejmu zakaz wywieszania transparentów na zewnątrz. W pewnym momencie do rękoczynów posunęła się posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. - Goście z NATO będą uciekać jak szczury do kanałów - zagroziła jedna z protestujących.

Posłanka PiS: Protest niepełnosprawnych jest bardzo zakłamany

– Jeżeli jest odrobina honoru wśród rodziców, którzy przebywają tam ze swoimi dorosłymi dziećmi myślę, że warto byłoby ten protest skończyć –...

zobacz więcej

– Niech pan mnie nie molestuje! – m.in. takie okrzyki wznosiły uczestniczki protestu niepełnosprawnych, które usiłowały siłą złamać zakaz Kancelarii Sejmu i wywiesić transparent na zewnątrz przez okno gmachu. Gdy strażnikom udało się wreszcie dojść do okna, usłyszeli: - Tu jest nasza kuchnia, proszę stąd odejść.

Interweniujących funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej usiłowała powstrzymać – szarpiąc ich - posłanka Scheuring-Wielgus.

Na szarpaninę w widocznie gwałtowny sposób zareagowały przetrzymywane w Sejmie osoby niepełnosprawne.

Transparent w języku angielskim, jaki usiłowały wywiesić protestujące, głosi: „Polskie niepełnosprawne dzieci błagają o godne życie”. Najprawdopodobniej miał on być skierowany do delegatów na Zgromadzenie Parlamentarne NATO.Parlamentarzyści z krajów Sojuszu spotykają się w Warszawie w dniach 25-28 maja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej