RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Pobili policjanta, ten użył gazu. Wpadli, gdy szukali pomocy w szpitalu

Po użyciu gazu napastnicy szukali pomocy medycznej (fot. Shutterstock/Yevhen Prozhyrko)
Po użyciu gazu napastnicy szukali pomocy medycznej (fot. Shutterstock/Yevhen Prozhyrko)

Trzech mężczyzn napadło na policjanta, który chciał ich wylegitymować. Funkcjonariusz użył gazu łzawiącego. Napastnicy wpadli w szpitalu, w którym szukali pomocy medycznej. Policjant przebywa na zwolnieniu lekarskim – dowiedział się portal tvp.info.

Dwaj bokserzy pobili w Łodzi pięcioro policjantów. Byli notowani

W sobotę po północy na stacji benzynowej przy rondzie Solidarności w Łodzi dwóch mężczyzn napadło na policjantów. Obrażenia odniosło pięcioro...

zobacz więcej

Zajście miało miejsce w okolicy giełdy w Goławinie w powiecie płońskim. Policjant chciał wylegitymować mężczyzn, którzy łamiąc przepisy przechodzili pomiędzy samochodami. Ci jednak nie zamierzali się poddać działaniom mundurowego.

Według relacji świadków, których cytuje TVP 3 Warszawa, policjant został najpierw uderzony w twarz, a później w bok.

Mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z płońskiej policji przyznała w rozmowie z portalem tvp.info, że funkcjonariusz otrzymał kilka ciosów. W efekcie zajścia musiał pójść na zwolnienie lekarskie.

W trakcie przepychanki policjant użył gazu łzawiącego. I to okazało się kluczowe podczas ścigania sprawców. Wpadli kiedy szukali pomocy w płońskim szpitalu.

29- i 34-latek z woj. świętokrzyskiego trafili do aresztu. Policjanci ustalają tożsamość trzeciego mężczyzny. – Zabezpieczono też nagranie z monitoringu, które szczegółowo przeanalizujemy – mówi mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Rzeczniczka jednocześnie przyznaje, że patrol składał się z dwóch funkcjonariuszy. Rola drugiego w tym zajściu nie jest znana.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej