Trzaskowski: Odebranie immunitetu za race to strzelanie z armaty do wróbla

Rafał Trzaskowski (fot. tt/@trzaskowski_)

– Jeśli będzie wniosek o uchylenie immunitetu posłów PO, którzy podczas Marszu Wolności odpalili race, będziemy o tym rozmawiać, myślę że się zgodzimy z tym wnioskiem. Ale to strzelanie z armaty do wróbla, wystarczyłby zwykły mandat – powiedział w środę Rafał Trzaskowski.

Piłkarze Legii ukarani za race. Policja wnioskuje o karę dla posłów PO za to samo

Będzie wniosek do Marszałka Sejmu o uchylenie immunitetu dwóm posłom Platformy Obywatelskiej – ustalił portal tvp.info. Prominentni politycy PO,...

zobacz więcej

Stołeczna policja zapowiedziała we wtorek skierowanie do marszałka Sejmu wniosku o uchylenie immunitetu dwóch posłów, którzy podczas Marszu Wolności odpalili race. Według portalu tvp.info chodzi o posłów Platformy Obywatelskiej, Andrzeja Halickiego i Sławomira Neumana.

Halicki na Twitterze opublikował zdjęcie, na którym on i Sławomir Neumann trzymają zapalone race. Marsz Wolności, zorganizowany przez PO, Nowoczesną i KOD, odbył się 12 maja w Warszawie.

Od polityka wymaga się więcej

Kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział w środę w „Sygnałach Dnia” na antenie Polskiego Radia, że skoro prawo stanowi, że podczas zgromadzeń zabronione jest używanie takich materiałów jak race, to szczególnie politycy powinni to prawo respektować. – Polityk musi uważać, bo od niego wymaga się więcej niż od zwykłego obywatela, powinien dawać przykład – mówił. Jednak – w jego ocenie – uchylanie immunitetu powinno następować w sprawach „naprawdę poważnych”.

– Jeśli będzie wniosek, będziemy o tym rozmawiać. Myślę, że się zgodzimy z tym wnioskiem (...). Ale to jest strzelanie do wróbla z armaty, wystarczyłby zwykły mandat i sprawa byłaby zakończona – powiedział.

Polityk Platformy Obywatelskiej 2 maja za pośrednictwem mediów społecznościowych skrytykował stosowanie środków pirotechnicznych podczas imprez masowych.

źródło:
Zobacz więcej