Tragiczny pożar w Tczewie. Zginęły dwie osoby, w tym dwuletnie dziecko

Ogień zabił dwie osoby (fot. PAP/Jan Dzban)

2-letnie dziecko i 81-letni mężczyzna zginęli w efekcie pożaru, do którego doszło w nocy z wtorku na środę w kamienicy w centrum Tczewa. Pożar wybuchł na parterze i przeniósł się na wyższe kondygnacje budynku.

Rośnie liczba zatrzymanych chuliganów. „Rano zapukamy do kolejnych drzwi”

Siedemnaście osób zatrzymała do tej pory policja w związku z zajściami w trakcie niedzielnego meczu ekstraklasy Lech Poznań – Legia Warszawa....

zobacz więcej

Jak poinformował rzecznik prasowy tczewskiej straży pożarnej Mariusz Stawicki, strażacy otrzymali informację o pożarze w kamienicy przy ul. Podgórnej 2 tuż po godz. 3 w nocy. Ogień pojawił się na parterze dwupiętrowej kamienicy, po czym klatką schodową przeniósł się na wyższe piętra i do znajdujących się tam mieszkań.

Z budynku ewakuowano w sumie 25 osób. – Dwie z nich poddano reanimacji. Był to starszy mężczyzna, któremu nie udało się przywrócić funkcji życiowych oraz dziecko, które zostało przewiezione do szpitala. Niedługo później otrzymaliśmy informację, że dziecko również nie przeżyło – powiedział Stawicki.

Do szpitala trafiło dziewięć innych poszkodowanych osób. Jedna z nich została przewieziona do Gdyni i znajduje się w komorze hiperbarycznej.

Akcja strażaków została już zakończona. Brało w niej udział 11 zastępów straży. – Inspektor nadzoru budowlanego wyłączył obiekt z użytkowania – powiedział Stawicki.

źródło:
Zobacz więcej