Poseł PiS: Sępy polityczne korzystają z protestu niepełnosprawnych

– Matki protestujące w Sejmie są po prostu złe na PiS, bo siedzą tam już 36. dzień – tłumaczyła w programie „Minęła 8” posłanka Agnieszka Ścigaj (Kukiz ’15). – To pierwszy rząd od wielu lat, który się pochylił nad problemami niepełnosprawnych – podkreślał poseł Ryszard Bartosik (PiS). Nie było sporu w jednej kwestii: oceny zaangażowania w tę sprawę Lecha Wałęsy.

Niepełnosprawni apelują o zawieszenie strajku w Sejmie

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Podkarpacie” zaapelowało do niepełnosprawnych o zawieszenie protestu w Sejmie. List w tej sprawie skierowany...

zobacz więcej

Były prezydent spotkał się w poniedziałek z protestującymi osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami. „Jak rządziłem, to nie mogłem wam pomóc, a teraz nie mogę wam pomóc, bo nie rządzę, a wy mi dajcie możliwość, żebym mógł rządzić” – tak jego postawę podsumowała w TVP Info Agnieszka Ścigaj. – No więc to jest słabe – oceniła wspierająca protest posłanka Kukiz’15. Jak dodała, była przeciwna angażowaniu Wałęsy w sprawę, ale „matki protestujące w Sejmie są po prostu złe na PiS, bo siedzą już 36. dzień”.

– Rozwiązujemy te problemy, to pierwszy rząd od wielu lat, który się pochylił nad problemami niepełnosprawnych – odpierał zarzuty poseł Bartosik, wyjaśniając, że „nie da się nadrobić straconego czasu, wielu, wielu lat, w jeden tydzień czy miesiąc” i wskazując, że mimo to „postulaty zostały spełnione”.

– Rząd, Prawo i Sprawiedliwość pochyla się nad problemami, a z drugiej strony, przepraszam, ale to są sępy polityczne, które korzystają z protestu niepełnosprawnych. To, co zrobił pan Wałęsa, przekroczyło wszelkie granice – oceniał Bartosik.

Zdaniem posła Sylwestra Chruszcza (Wolni i Solidarni) protest „powinien się zakończyć”, ponieważ „jest czysto polityczny”, a „postulaty zostały spełnione”. Chruszcz dodał, że wizyta Wałęsy stanowi granicę, od której „jest już tylko polityka”. – Jak on potraktował te kobiety? – pytał retorycznie poseł.

źródło:
Zobacz więcej