Gdy dziecko popełnia samobójstwo. „Szczypałam się, żeby się obudzić”

Statystyki są porażające. Co trzy dni w Polsce samobójstwo popełnia dziecko. Życie odbierają sobie nawet kilkulatkowie, Pozostają ich rodziny z pytaniem: dlaczego? Sprawą zajęli się reporterzy programu „Alarm”.

„Alarm!”: Władze miasta dofinansowały tomik poezji z wierszami na ich cześć

Reporterzy programu śledczego „Alarm!” zajęli się sprawą pieniędzy zainwestowanych przez Urząd Miasta w Swarzędzu w tomik wierszy lokalnej poetki

zobacz więcej

Taka tragedia spotkała Magdalenę Czepirską, która zgodziła się opowiedzieć przed kamerami o stracie. – W sobotę wieczorem robiłam kolację w kuchni, Aleksander się kręcił, śmialiśmy się, dowcipkowaliśmy – wspomina.

– W pewnym momencie doszło między nami do rozmowy. Powiedział, że jego koleżanka ma fajną mamę. Spytałam: „Ty nie masz fajnej mamy?”. Powiedział: „Mamo, ty jesteś najfajniejsza” To było takie nasze pożegnanie, ostatnia nasza rozmowa. Potem stwierdziłam, że muszę być najgorszą matką na świecie, skoro moje dziecko odbiera sobie życie – mówi przez łzy.

Pani Magdalena przyznaje, że nie zauważyła żadnych niepokojących sygnałów. – Nic nie zapowiadało, że taka tragedia nas spotka. Zwyczajna sobota, zwyczajny wieczór, zwyczajne życie. Widzi się swoje dziecko, które przed momentem siedziało przy stole, próbuje się je reanimować, bezskutecznie niestety. Człowiek myśli: Ja śnię. To się nie wydarzyło, to nie może być prawda. Szczypałam się, żeby się obudzić – opowiada.

W podobnej sytuacji są setki rodziców…źródło:
Zobacz więcej