„Facebook w Polsce nie zapłacił ani złotówki CIT-u”

Szef Facebooka Marka Zuckerberga będzie odpowiadał na pytania PE ws. wykorzystania danych 87 mln użytkowników portalu przez Cambridge Analytica (fot. PAP/EPA/EUROPEAN PARLIAMENT)

W ubiegłym roku Facebook nie zapłacił w Polce żadnego podatku – powiedziała dziennikarzom w Brukseli minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Rosyjskie reklamy na Facebooku miały dzielić Amerykanów. Ujawniono ich treść

Stała Komisja ds. Wywiadu Izby Reprezentantów USA upubliczniła treść 3 tys. reklam z Facebooka, które na platformie wykupiła prokremlowska grupa...

zobacz więcej

Emilewicz wzięła udział we wtorek w Brukseli w spotkaniu ministrów do spraw handlu państw UE, którzy omawiali bieżące kwestie w relacjach z USA, a także stan negocjacji umów handlowych UE z partnerami zewnętrznymi.

Podczas spotkania z dziennikarzami była pytana o wtorkową wizytę w PE szefa Facebooka Marka Zuckerberga i związane z tym nadzieje w krajach UE, że jego firma zacznie wreszcie w nich odprowadzać podatki.

– Mam nadzieję, że polscy europosłowie zadadzą pytanie dotyczące tego, dlaczego Facebook w Polsce nie zapłacił ani złotówki CIT-u w poprzednim roku. (...) Jest to pewnie pytanie zadawane przez wiele jurysdykcji podatkowych dziś w Europie. Myślę, że jest czas najwyższy na ucywilizowanie globalnych platform, korzystających z europejskich danych, świadczących usługi dla klientów w Europie – powiedziała dziennikarzom w Brukseli.

źródło:

Zobacz więcej