Jaki zapowada powrót warszawskiego Nocnego Marketu

Patryk Jaki zapowiedział, że Nocny Market znów będzie działał na terenie nieczynnego dworca Warszawa Główna. Jak dodał, z prośbą o interwencję w tej sprawie zwrócili się do niego organizatorzy targu oraz warszawski radny Piotr Guział.

„Trzaskowski nie powinien obiecywać, że coś zrobi, tylko to robić”

– Rafał Trzaskowski w przeciwieństwie do mnie rządzi w Warszawie; on nie powinien obiecywać, że coś zrobi, tylko to robić – powiedział kandydat PiS...

zobacz więcej

– Z pomocą wiceministra infrastruktury Andrzeja Bittela udało się przywrócić Nocny Market w to miejsce i już niedługo warszawiacy będą dalej mogli korzystać z tego wyjątkowego obszaru – powiedział Patryk Jaki.

Problem powstał, gdy PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiedziały remont generalny dworca. Pod koniec kwietnia organizatorzy Nocnego Marketu, weekendowego targu z artykułami spożywczymi, poinformowali, że nie udało im się porozumieć z zarządcą terenu, a nowej lokalizacji dla inicjatywy nie znaleźli.

Patryk Jaki powiedział, że Nocny Market pozostanie na terenie dworca w tym sezonie letnim. – Pomysłodawcy Nocnego Marketu poprosili nas o to, by dać im jeszcze rok czasu na to, by znaleźć nowe miejsce. W tym roku będą mogli kontynuować swoje przedsięwzięcie tutaj. Uważam, że to jest zadanie samorządu, by wspierać takich ludzi – dodał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Trzeci sezon Nocnego Marketu ma rozpocząć się w najbliższy piątek 25 maja.

źródło:
Zobacz więcej