LOT uruchomił połączenie z Kownem

To już trzecie obsługiwane przez LOT połączenie Warszawy z litewskim miastem (fot. Shutterstock/Milosz Maslanka)

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły regularne rejsy między Warszawą a Kownem. Samoloty w obu kierunkach latają sześć razy w tygodniu. To już trzecie obsługiwane przez LOT połączenie Warszawy z litewskim miastem. Polski przewoźnik lata także do Wilna i Połągi.

LOT poleci do Kowna. Pierwszy raz w maju

Bezpośrednie połączenia na trasie Warszawa – Kowno będą obsługiwane samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów. Pierwszy...

zobacz więcej

PLL LOT obsługiwały już połączenie do Kowna w lecie ubiegłego roku: od 14 lipca do 18 sierpnia w trakcie modernizacji drogi startowej na lotnisku w Wilnie. Przewoźnik uznał wówczas, że potencjał biznesowy uzasadnia uruchomienie regularnego, stałego połączenia między Warszawą a Kownem.

Ostatecznie samoloty w obu kierunkach latają sześć razy w tygodniu. Z Warszawy do Kowna przewoźnik będzie latał sześć razy w tygodniu (oprócz sobót). Start z Lotniska Chopina odbywa się o godz. 22.35, a lądowanie w Kownie o godz. 0.45 (czasu miejscowego). Z Kowna do Warszawy pasażerowie mogą wyruszyć LOT-em codziennie oprócz niedziel o 06.15, żeby wylądować w stolicy Polski o 06.25 czasu lokalnego.

Trwającą nieco ponad godzinę podróż pasażerowie spędzają na pokładzie samolotu Bombardier Q400.

Jednocześnie nie zmniejszyła się częstotliwość rejsów do Wilna, których jest pięć tygodniowo. Latem Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają sezonowe połączenie do nadbałtyckiej Połągi.

Z nowego połączenia zadowolony jest dyrektor generalny Litewskich Portów Lotniczych Marius Gelżinis. „Przyjście polskiej spółki do Kowna przyczyni się do zmiany profilu tego lotniska” – pisze w okolicznościowym komunikacie Gelżinis wskazując, że do tej pory lotnisko w podkowieńskim Kormiałowie obsługiwały tylko tzw. „tanie linie”.

źródło:

Zobacz więcej