Najpierw w centrum, potem – wszędzie. Nadciągają burze z gradem. IMGW ostrzega

IMGW wydało ostrzeżenia pogodowe (fot. arch. PAP/Jacek Turczyk)

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem oraz wiatrem w porywach dochodzącym do 80 km/h. Alert 1 stopnia dotyczy województwa mazowieckiego i lubelskiego. W kolejnych dniach zagrożenie może objąć kolejne regiony Polski.

Polska pod wodą. 20 lat temu zaczęła się powódź tysiąclecia

Była jedną z największych takich katastrof w dziejach Polski. 20 lat temu, 3 lipca 1997 r. rozpoczęła się powódź tysiąclecia. Objęła południową...

zobacz więcej

Na wtorek specjaliści z IMGW zapowiadają w województwach zachodnich zachmurzenie małe i umiarkowane i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu, a miejscami, głównie na wschodzie i południu także burze.

W województwie mazowieckim i lubelskim ogłoszono ostrzeżenia 1 stopnia. Możliwe burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm.

Temperatura od 19 st. na Suwalszczyźnie i miejscami nad morzem, 23 w centrum, do 25 na południu. Wiatr słaby i umiarkowany. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągać do 80 km/h.

W nocy sytuacja zacznie się uspokajać. Nad ranem na północy i południu kraju pojawią się mgły, ograniczające widzialność do 300 m, a na wybrzeżu i Pomorzu do 100 m.

W kolejnych dniach zagrożenie burzami z gradem rozprzestrzeni się na kolejne województwa – podkarpackie i małopolskie, opolskie i dolnośląskie.

źródło: