Po spotkaniu Wałęsy z niepełnosprawnymi: „Jest mistrzem autokompromitacji”

– Byłemu prezydentowi nienawiść polityczna przysłania zdroworozsądkowe myślenie, ale do tak podstawowych kwestii, jak rozmowa z niepełnosprawnymi, powinien być przygotowany – powiedziała w programie „Minęła 8” Anna Maria Siarkowska z Partii Republikańskiej. Skomentowała w ten sposób spotkanie Lecha Wałęsy z protestującymi w Sejmie. Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS ocenił, że Wałęsa odwiedził niepełnosprawnych nie po to, by im pomóc, tylko „by odegrać show”. Paweł Grabowski z Kukiz’15 przypomniał słowa noblisty, że myśli on o powrocie do Sejmu. – Zatem tego cyrku może być ciąg dalszy – powiedział polityk Kukiz’15.

Wałęsa nie wie, jak pomóc niepełnosprawnym, ale od rządzących wolałby „komunę” [WIDEO]

Były prezydent Lech Wałęsa zgodnie z obietnicą pojawił się w Sejmie, by wesprzeć protestujących niepełnosprawnych wraz z ich opiekunami. Podczas...

zobacz więcej

Politycy w programie „Minęła 8” komentowali m.in. spotkanie byłego prezydenta Lecha Wałęsy z protestującymi w Sejmie opiekunami osób niepełnosprawnych.

– Lech Wałęsa nie od dziś jest mistrzem autokompromitacji. Pokazał, w jaki sposób nie należy wspomagać protestujących. Spektakl, który zafundował w Sejmie, był zwykłą groteską – oceniła Anna Maria Siarkowska z Partii Republikańskiej.

– Rozumiem, że byłemu prezydentowi nienawiść polityczna przysłania zdroworozsądkowe myślenie, ale do tak podstawowych kwestii, jak rozmowa z osobami niepełnosprawnymi, powinien być przygotowany. I powinien wiedzieć, co należy mówić, żeby przynajmniej również tej grupie nie szkodzić – powiedziała i dodała, że Wałęsa zaszkodził sobie oraz protestującym.

Siarkowska wytknęła byłemu prezydentowi, że podczas rozmowy z protestującymi skupił się na obaleniu PiS, a nie postulatach niepełnosprawnych.

Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS ocenił, że Lech Wałęsa przyjechał do Sejmu nie po to, by pomóc niepełnosprawnym, tylko „by odegrać show wokół siebie”.

– Tylko nie przewidział być może, że to obróci się przeciwko niemu. Że to będzie show groteski, gdzie jasne dla wszystkich będzie, że Lech Wałęsa nie ma żadnej wiedzy, jak pomóc niepełnosprawnym – ocenił.

– Nie chce pomóc niepełnosprawnym, tylko zaznaczyć tam swoją obecność – powiedział polityk PiS.

– Z Lecha Wałęsy śmiać się nie jest trudno w ostatnich latach – stwierdził i dodał, że swoją obecnością w Sejmie były prezydent przyczynił się do upolitycznienia sprawy i skompromitowania problemu.

Paweł Grabowski z Kukiz’15 zauważył, że Wałęsa mówił, iż rozpatruje powrót do Sejmu. – Zatem tego cyrku może być ciąg dalszy – powiedział polityk Kukiz’15.źródło:
Zobacz więcej