RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bitwa pseudokibiców udaremniona

Policja ustala tożsamość chuliganów (fot. KMP Tychy)

Około 300 pseudokibiców dwóch śląskich klubów szykowało się do ustawki w parku miejskim przy ul. Edukacji w Tychach. Policjanci zapobiegli jednak starciu. Zatrzymano sześć osób.

200 pseudokibiców rozpędzili śląscy policjanci. Odwołane ustawki

Noże, siekiery, race, pojemniki z gazem, pałki oraz replika pistoletu na plastikowe kulki – to standardowe wyposażenie kiboli, które tym razem nie...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Mundurowi zauważyli zbierających się w rejonie parku chuliganów GKS-u Tychy i GKS-u Katowice, ubranych w dresy, kominiarki i rękawice do sportów walki. Grupa około 150 osób wbiegła do parku i zaczęła biec w stronę drugiej, podobnie licznej grupy pseudokibiców.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, aby przerwać bójkę oraz powiadomili dyżurnego jednostki, który wezwał na wsparcie z Bierunia, Mikołowa, Katowic i Bielska-Białej.

Policja informuje, że dzięki interwencji stróżów prawa nie doszło do eskalacji konfliktu, a może nawet tragedii. Zatrzymano samochód na czeskich numerach rejestracyjnych (fani Banika Ostrawa przyjaźnią się z kibicami GKS-u Katowice), w którym znajdowały się niebezpieczne narzędzia.

Zatrzymano sześciu mężczyzn w wieku od 22 do 33 lat. Pięciu z nich to obywatele Czech, zaś jeden jest mieszkańcem Tychów.

Prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia uczestników zajścia. Policjanci gromadzą materiał dowodowy, na podstawie którego będą przedstawione zatrzymanym najprawdopodobniej zarzuty udziału w zbiegowisku oraz bójki.

Zatrzymani staną przed prokuratorem, który zadecyduje o ich losie. Grozi im do trzech lat więzienia.

W sobotę piłkarze GKS-u Tychy i GKS-u zmierzyli się w meczu I ligi. Tyszanie wygrali 2:1.

źródło:
Zobacz więcej