„Wałęsa się pogrąża”, „to całkowity upadek legendy”

– Zaczynam się bardzo martwić o byłego prezydenta Lecha Wałęsę, który z każdym kolejnym publicznym występem pogrąża się – powiedział w „Minęła dwudziesta” Artur Warzocha z PiS. – To słowa niegodne byłego prezydenta – ocenił Zbigniew Gryglas z Porozumienia. – Niestety mamy już do czynienia z człowiekiem, który ma inny kontakt z rzeczywistością niż większość z nas – stwierdziła Elżbieta Zielińska Kukiz’15.

„Pan jest głupi!”. Lech Wałęsa obraża dziennikarza TVP Info [WIDEO]

– Pan jest głupi! Z głupkami się mówi głupio! – odpowiedział Lech Wałęsa na pytanie dziennikarza TVP Info. Były prezydent został zapytany o swoje...

zobacz więcej

To komentarze do reakcji byłego prezydenta, który po spotkaniu z protestującymi w gmachu parlamentu został zapytany przez reportera TVP o swoje słowa sprzed lat.

– Kiedyś nawoływał pan do tego, żeby osoby z Solidarności, które protestowały przeciwko wiekowi emerytalnemu, zostały rozgonione, a dzisiaj pan namawia, żeby organizować protesty. Czy to się nie kłóci? – pytał dziennikarz. – Pan jest głupi!– zwrócił się Lech Wałęsa do reportera TVP Info.

Artur Warzocha z Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że to zachowanie poniżej wszelkiej krytyki.

– Przykro mi. Zaczynam się bardzo martwić o byłego prezydenta Lecha Wałęsę, który z każdym kolejnym publicznym występem pogrąża siebie i cały swój życiowy dorobek, bo przecież w jakimś zakresie ma zasługi dla Polski i to jest doceniane nie tylko w Polsce ale też za granicą – mówił polityk PiS.

Zbigniew Gryglas z Porozumienia ocenił, że bez wątpienia to słowa niegodne byłego prezydenta.

– To smutne, że usłyszeliśmy je w ogóle. Jak brakuje argumentów, to są używane epitety, które nie powinny mieć miejsca. Pan prezydent miał chyba inny cel. Odwiedzając niepełnosprawnych chciał przypomnieć o swoim istnieniu. Niektórzy twierdzą, że być może chciał weprzeć swojego syna, który będzie kandydował zapewne w wyborach – dodał Gryglas.

Elżbieta Zielińska Kukiz’15 oceniła, że to upadek Lecha Wałęsy.

– To jest niestety osoba, która święcie wierzy w to, co mówi, żyje w jakimś swoim świecie. Niestety mamy już do czynienia z człowiekiem, który ma inny kontakt z rzeczywistością niż większość z nas. Niestety. Uważam, że to jest upadek całkowity tej legendy – mówiła Zielińska.źródło:
Zobacz więcej