Wałęsa nie wie, jak pomóc niepełnosprawnym, ale od rządzących wolałby „komunę” [WIDEO]

Były prezydent Lech Wałęsa zgodnie z obietnicą pojawił się w Sejmie, by wesprzeć protestujących niepełnosprawnych wraz z ich opiekunami. Podczas rozmowy poruszano wiele tematów – od zniszczonej Stoczni Gdańskiej po powstanie warszawskie i osobiste plany byłego prezydenta na dalszą cześć dnia lub na zarobki jego i jego żony. Prezydent przyznał otwarcie, że nie wie, jak pomóc protestującym; sugerował, żeby zwrócili się o to do górników.

Połowa badanych za daniną solidarnościową dla niepełnosprawnych

50 procent badanych zgadza się lub „raczej” się zgadza z propozycją dodatkowego wparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin ze środków pochodzących...

zobacz więcej

Z trwającego ponad godzinę spotkania redakcja portalu tvp.info wybrała kilka najciekawszych fragmentów.

– Ja wolałbym komunę dzisiaj niż tych ludzi – zadeklarował były prezydent. Dodał, że doskonale wie, jak „zwyciężyć PiS” ale nie podzielił się tą wiedzą z protestującymi.

– Ja wiem, jak pokonać PiS błyskawicznie – dodał. W temacie pomocy w proteście osobom niepełnosprawnym zaproponował, by zwrócić się o pomoc do górników.

– Widzicie naszą krzywdę, widzicie, że coć trzeba tu zrobić, więc bądźcie wreszcie solidarni i pomóżcie na załatwiać te problemy! – pokrzykiwał.

Protestujący zaznaczyli, że zwracali się już w tej sprawie do górników i poprosili, by to były prezydent spróbował coś w tej sprawie załatwić.

– Może jest inna grupa, która jest skuteczna – zastanawiał się głośno były prezydent.

Lech Wałęsa nie uległ namowom opiekunów niepełnosprawnych i nie dał się zaprosić do dołączenia do protestu. – Ja chcę zwyciężać z wami, a nie siedzieć. Ja na osiemnastą muszę być w Puławach tam mam wielkie spotkanie – powiedział.

Jedna z protestujących stwierdziła, że należy zrobić wszystko, aby ludzie nie byli bierni. – Piękne hasło, ale jak to zrobić? – zapytał Lech Wałęsa. – Liczymy na pana! – powiedziała jedna z matek. Cieszę się, że mi jeszcze ufacie – oznajmił Wałęsa.

źródło:

Zobacz więcej