Ograniczenia w ruchu lotniczym nad Rosją w związku z mundialem

Samoloty w porcie lotniczym Moskwa-Szeremietiewo (fot. Wikimedia/Alexander Kalashnikov)

Rosyjska Agencja Ruchu Lotniczego ograniczy loty statków powietrznych nad miastami - gospodarzami mundialu. Lokalne firmy i aerokluby stracą ponad 200 mln zł. Podobne ograniczenia będą obowiązywały także w transporcie drogowym i kolejowym.

Bojkotować mundial w Rosji albo nie bojkotować. Oto jest pytanie

Niestety, polityka nie chce zostawiać sportu w spokoju. Wolelibyśmy zachwycać się zmaganiami zawodników, ale zbyt często pozostają one w cieniu...

zobacz więcej

Rosyjska Agencja Ruchu Lotniczego ograniczy loty statków powietrznych nad miastami-gospodarzami Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Zakaz dotyczy większość prywatnych samolotów, balonów i wszelkiego rodzaju lotni. Ograniczenia nie obejmują natomiast ruchu samolotów pasażerskich wykonujących regularne rejsy. Władze tłumaczą zakaz względami bezpieczeństwa.

Podobne restrykcje zapowiedziano już wcześniej w ruchu kolejowym i drogowym. Do miast-gospodarzy mundialu nie wjadą pociągi i samochody z niebezpiecznymi ładunkami takimi, jak paliwa czy inne substancje chemiczne.

Transport niebezpiecznych ładunków zostanie ograniczony także na trasach łączących miasta, w których będą się odbywały mecze piłkarskich mistrzostw świata. Stacjom paliw, elektrowniom i innym przedsiębiorstwom, które wykorzystują tego typu substancje, rekomendowano, aby wcześniej uzupełniły zapasy.

Według rosyjskich ekspertów lokalne firmy i aerokluby stracą na tym około 4 miliardów rubli, a więc równowartość ponad 230 milionów złotych.

źródło:
Zobacz więcej