RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Rzuciłeś w Karczewskiego, jeszcze w Dudę”. Skandaliczna „zabawa” przed Sejmem

Uczestnicy protestu zachęcali niepełnosprawnego młodego mężczyznę, by rzucał jajkami w zdjęcia polityków PiS i prezydenta RP (fot. twitter.com/DariuszMatecki)
Uczestnicy protestu zachęcali niepełnosprawnego młodego mężczyznę, by rzucał jajkami w zdjęcia polityków PiS i prezydenta RP (fot. twitter.com/DariuszMatecki)

Na Twitterze umieszczono film, na którym widać, jak grupa ludzi wspierająca protest opiekunów osób niepełnosprawnych rzuca jajkami w zdjęcia polityków PiS i prezydenta Polski. Zachęcają przy tym niepełnosprawnego młodego mężczyznę, by robił to samo. - Rzuciłeś już w Karczewskiego, jeszcze w Dudę! - namawiają chłopaka, który chętnie wykonuje polecenia, traktując to jak dobrą zabawę.

Czy Polacy popierają protest w Sejmie? Zobacz wynik sondażu

Zdecydowana większość Polaków jest za zakończeniem protestu w Sejmie. Takie rozwiązanie popiera 62 proc. respondentów – wynika z badania...

zobacz więcej

- Proszę bardzo rzucaj - mówi kobieta i podaje jajko młodemu mężczyźnie, jak można przypuszczać niepełnosprawnemu intelektualnie. Chłopak chętnie bierze jako i rzuca w kierunku rozwieszonych portretów marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, marszałka Senatu, Marka Karczewskiego oraz prezydenta RP, Andrzeja Dudy. – Dobrze robisz! O jak pięknie w Kuchcińskiego rzuciłeś - chwalą rozochoconego młodego człowieka.

Wszystko odbywa się wśród radosnych śmiechów zebranych protestujących. - Rzuciłeś w Karczewskiego, Kuchcińskiego. Jeszcze w Dudę – mówi kobieta podając kolejne jajko niepełnosprawnemu mężczyźnie. W pewnym momencie brakuje jajek. – Jeszcze, jeszcze – domaga się chłopak i wkrótce potem macha do zgromadzonych fotoreporterów.

„Niewiarygodne” – komentuje we wpisie Dariusz Matecki, który umieścił film.

„Niepełnosprawnym dzieciom dają jajka i podkręcają agresję, aby rzucali nimi w portrety” – pisze dalej.

źródło:
Zobacz więcej