Strzelanina na polu golfowym Trumpa. Zatrzymano napastnika

Policja postrzeliła napastnika (fot. TT/CBS News)

Groźny incydent na terenie należącego do prezydenta USA Donalda Trumpa pola golfowego. Na obiekt wdarł się uzbrojony mężczyzna i zaczął strzelać. Sprawca został postrzelony przez policjantów i zatrzymany.

Donald Trump ma pozwolenie na budowę muru na polu golfowym

Rada irlandzkiego hrabstwa Clare wydała pozwolenie firmie prezydenta USA Donalda Trumpa na wybudowanie muru na polu golfowym w Doonbeg. Według...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w piątek około godz. 2 nad ranem czasu lokalnego na terenie ośrodka wypoczynkowo-sportowego Trump National Doral Golf Club w Doral pod Miami.

Media relacjonują, że napastnik zdjął flagę powieszoną poza klubem, wszedł do holu budynku i rozwiesił flagę nad ladą przy wejściu. Następnie zaczął strzelać, a obecni tam pracownicy ośrodka zaczęli uciekać i wezwali policję. Wykrzykiwał przy tym hasła wymierzone w prezydenta.

Funkcjonariusze szybko przyjechali na miejsce i wdali się z napastnikiem w wymianę ognia. Ranili go w nogi i zatrzymali. – Był gotowy do wojny. Czekał, aż wejdą funkcjonariusze, gotowy na walkę – oświadczył przedstawiciel policji Juan Perez.

Na razie policja nie uznaje zdarzenia za akt terroru. – Nie mówimy, że to terroryzm, ale na tym etapie niczego nie wykluczamy – wyjaśnił Perez. Dodał, że mężczyzna krzyczał krytyczne hasła pod adresem prezydenta Trumpa, ale nie podał szczegółów.

Trump nabył klub golfowy w Doral w 2012 roku za 150 mln dolarów. Na powierzchni około 800 akrów mieszczą się cztery pola golfowe, w tym znane Blue Monster.

źródło:

Zobacz więcej