Wymuszenie rozbójnicze i kokaina. Nowe zarzuty ws. przeciw Dorocie R. i Emilowi S.

Zarzuty przeciw piosenkarce Dorocie R. pozostały aktualne – podała warszawska prokuratura (fot. arch.PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński )

Nowe zarzuty w śledztwie przeciw m.in. Dorocie R. i Emilowi S., „podejrzanym o nakłanianie innych osób do zmuszania Emila H. do określonego zachowania”. Prokurator przedstawił kolejne zarzuty Emilowi S. – głosi komunikat Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Dodzie grozi nawet 8 lat więzienia. Kluczowym dowodem... zdjęcie

Dorota R.-S. znana lepiej jako Doda oraz jej mąż Emil S. zostali oskarżeni przez stołeczną Prokuraturę Okręgową o składanie fałszywych zeznań w...

zobacz więcej

Prokurator zarzuca Emilowi S. m.in., że „nakłaniał ustalone w toku śledztwa osoby do zmuszania Emila H. do określonego zachowania”. Emil H. jest świadkiem i oskarżycielem w postępowaniach, których stroną była Dorota R.

Wymuszenie rozbójnicze i 3 gramy kokainy

Mężczyzna miał podżegać do wymuszenia rozbójniczego i nakłaniać osoby trzecie do grożenia Emilowi H. zamachem na jego życie lub zdrowie oraz do stosowania wobec niego przemocy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla Doroty R. w postaci zadośćuczynienia za poniesione krzywdy. To przestępstwo zagrożone jest karą 10 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty dotyczą również – wynika z przekazanej przez prokuraturę informacji – posiadania środka odurzającego w postaci kokainy o wadze 3 gramów, „a także nakłaniania trzech osób do tworzenia fałszywych dowodów popełnienia przez Emila H. przestępstwa polegającego na posiadaniu środków odurzających, w celu skierowania przeciwko Emilowi H. postępowania karnego”.

Podejrzany nie przyznał się do dwóch stawianych mu zarzutów. Odmówił złożenia wyjaśnień. Przyznał się do posiadania środków odurzających – poinformowano.

Znana piosenkarka Dorota R. i jej partner usłyszeli zarzuty

Prokurator przedstawił Dorocie R. oraz Emilowi S. zarzuty składania fałszywych zeznań. Nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Chodzi o...

zobacz więcej

Zarzuty wobec Doroty R. pozostają aktualne

„Zarzuty przedstawione Dorocie R. w listopadzie ubiegłego roku pozostają aktualne i dotyczą nakłaniania wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami bezpośrednich wykonawców, również objętych zarzutami, do zmuszania Emila H. do określonego zachowania, poprzez kierowanie wobec niego gróźb bezprawnych (tj. czynu z art. 18 § 2 kk w z art. 191 § 1 kk) oraz wywierania przy użyciu groźby bezprawnej wpływu na Emila H. jako świadka i oskarżyciela w postępowaniach, w których stroną jest Dorota R. (tj. czynu z art. 245 kk)” – napisano.

„Chodzi o cofnięcie wniosków o ściganie Doroty R. w postępowaniach karnych, cofnięcie prywatnego aktu oskarżenia przeciwko w/w, cofnięcie wniosków o wszczęcie postępowania egzekucyjnego przeciwko Dorocie R. jako dłużnikowi; zaniechanie kontynuowania wszelkich innych postępowań, w których stroną jest Dorota R., a także zaniechanie publicznych i prywatnych negatywnych wypowiedzi na temat Doroty R.” – wyjaśnia warszawska prokuratura.

źródło:
Zobacz więcej