Jaki: Oddałem całą swoją nagrodę, niech teraz to samo zrobią politycy PO

W piątek odbyła się konferencja prasowa kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego. Polityk zaapelował o zwrot nagród, które Hanna Gronkiewicz-Waltz miała przekazać podległym sobie urzędnikom ratusza.

Patryk Jaki: Sport w Warszawie będzie lepiej taktowany

Patryk Jaki złożył swoje kolejne zobowiązanie wyborcze. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy zapewnił, że jeśli zostanie włodarzem...

zobacz więcej

– Urzędnicy, którzy wydawali najwięcej nieruchomości, mieli największe nagrody. Dlatego to jest podwójnie skandaliczne i ja apeluję: proszę Państwa, ja całą swoją nagrodę oddałem, dlatego niech teraz nagrody oddadzą politycy Platformy Obywatelskiej – powiedział Patryk Jaki.

Odnosząc się do pytania dziennikarza o zatrzymaną przez CBA urzędniczkę warszawskiego ratusza Marzenę K., stwierdził, że „pani Marzena K. została dyrektorem za rządów PO i to my ją wyrzuciliśmy. Pani prezydent opowiada jak zwykle androny. Kluczowe z punktu widzenia tej sprawy jest to, żeby wszystkich traktować równo. My popełniliśmy błędy i zwróciliśmy nasze nagrody. Ale teraz takie same standardy przyłóżmy do polityków PO i teraz niech oni zwracają środki ponad 2 milionów zł, przeznaczone na nagrody dla urzędników podległych Platformie”.

– Rzeczywiście nie dochodziło do korupcji w warszawskim ratuszu i praca rzeczywiście była ciężka. Ale czy dla miasta, czy dla mafii reprywatyzacyjnej, to już pozostawiam Państwu do rozstrzygnięcia – powiedział Jaki, kończąc konferencję prasową.

źródło:
Zobacz więcej