Książę Karol poprowadzi Meghan Markle do ołtarza. Jej własny ojciec nie pojawi się na ślubie

Książę Karol poprowadzi Meghan Markle do ołtarza w kaplicy św. Jerzego na zamku windsorskim do jego syna, księcia Harry'ego. Okazało się, że jej ojciec nie weźmie udziału w ślubie córki. Transmisja ślubu roku w telewizyjnej Jedynce 19 maja od 10:45.

Ile kosztuje królewski ślub? Książę Harry i Meghan Markle wydadzą fortunę

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle będzie kosztował łącznie 32 miliony funtów (155 mln zł) – szacuje portal Bride Book. To o ponad 8 milionów...

zobacz więcej

Amerykańska aktorka Meghan Markle dołączy do brytyjskiej rodziny królewskiej, gdy w najbliższą sobotę wyjdzie za mąż za wnuka królowej Elżbiety II.

Markle urodziła się w Los Angeles 4 sierpnia 1981 roku, kilka dni po tym, jak ojciec Harry'ego, książę Karol, poślubił swoją pierwszą żonę, Dianę.

Ojciec Meghan, Thomas Markle, był dyrektorem ds. oświetlenia w telewizji przy produkcji seriali komediowych i oper mydlanych i ma korzenie holendersko-irlandzkie, natomiast jej matka, Doria Ragland, która była psychologiem klinicznym, jest Afroamerykanką.

Rodzice rozwiedli się, gdy Markle miała sześć lat, jej wychowywaniem od tego czasu zajęła się matka. Amerykańska aktorka ma także dwójkę starszego przyrodniego rodzeństwa: brata Thomasa Jr. Markle oraz siostrę Samanthę Grant.

Meghan uczęszczała do Liceum Niepokalanego Serca w Los Angeles, prywatnej szkoły katolickiej dla dziewcząt, jednak po ogłoszeniu jej zaręczyn, rzecznik księcia Harry’ego ogłosił, że Markle identyfikuje się jako protestantka i zostanie ochrzczona w obrządku protestanckim przed ślubem.

Po ukończeniu katolickiego liceum, studiowała jednocześnie stosunki międzynarodowe i historię teatru w Northwestern University. Jej debiut telewizyjny nastąpił w 2002 roku w serialu „Szpital miejski”, gdzie wystąpiła u boku swojego ojca. Najbardziej znana jest z roli Rachel Zane, ambitnej asystentki w kancelarii prawniczej w serialu „Suits”.

W 2011 roku Meghan poślubiła producenta filmowego Trevora Engelsona, ale rozwiedli się w 2013 roku.

Markle pierwszy raz spotkała Harry'ego na randce w ciemno zorganizowanej przez wspólnego przyjaciela w Londynie w lipcu 2016 r. Zaręczyli się w listopadzie 2017 r.

Gdzie mieszkają członkowie rodziny królewskiej?

źródło:
Zobacz więcej