Prezydent Tarnobrzega pozostanie w areszcie. Jest decyzja sądu

Grzegorz K. miał negocjować wysokość łapówki za jaką jest skłonny wydać oczekiwaną decyzję (fot. CBA)

Sąd okręgowy w Tarnobrzegu podzielił częściowo wniosek prokuratury o przedłużenie prezydentowi Tarnobrzega tymczasowego aresztu, który upływał w poniedziałek. Oskarżonemu o przyjęcie korzyści majątkowej Grzegorzowi K. przedłużono areszt do 21 lipca, prokuratura wnioskowała o termin trzymiesięczny.

CBA zatrzymało prezydenta Tarnobrzega

CBA zatrzymało prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza K. Został zatrzymany w swoim gabinecie chwilę po tym, jak przyjął 20 tys. zł łapówki w zamian za...

zobacz więcej

Jak dowiedział się portal tvp.info od rzecznika tarnobrzeskiego sądu Marka Nowaka, sąd wziął pod uwagę kluczowy wniosek dowodowy, czyli wykonanie fonoskopii, a także sprawdził sytuację materialną Grzegorza K. Obawa matactwa i fakt, że śledztwo jest rozwojowe, także zdecydowały o przedłużeniu tymczasowego aresztu.

Pod koniec lutego tego roku CBA zatrzymało prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza K. został zatrzymany w swoim własnym gabinecie zaraz po tym, jak przyjął 20 tys. zł łapówki w zamian za pozytywną decyzję ws. planu zagospodarowania przestrzennego.

źródło:
Zobacz więcej