Serwis internetowy przekaże służbom podatkowym informacje o przychodach właścicieli mieszkań

Precedensowa sytuacja w Danii (fot. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration)

Serwis Airbnb, pośredniczący w wynajmie prywatnych lokali, będzie automatycznie przekazywał informacje o przychodach właścicieli mieszkań do duńskich służb podatkowych.

Kolejny krok w stronę dywersyfikacji. PGNiG dostało zgodę Norwegii na eksploatację złóż ropy i gazu

PGNiG dostało zgodę od władz Norwegii na eksploatację dwóch zasobnych złóż ropy i gazu – informuje „Nasz Dziennik”. Gaz z tych złóż przez Baltic...

zobacz więcej

Airbnb jest serwisem internetowym, który umożliwia najem prywatnych lokali na całym świecie. Teraz w Danii będzie informował instytucje podatkowe o wysokości zysków uzyskanych z najmu za jego pośrednictwem.

– Airbnb zobowiązał się do przekazywania danych, by gospodarze płacili podatki. Serwis będzie informować organy podatkowe o liczbie dni najmu nieruchomości i o łącznych dochodach z tego tytułu – poinformował minister do spraw podatków Danii Karsten Lauritzen.

Partie polityczne w Danii uzgodniły w czwartek, że nieruchomość będzie mogła być wynajmowana maksymalnie 70 dni rocznie.

Ogłoszone porozumienie między serwisem a władzami Danii zamknie lukę w przepisach. Do tej pory gospodarze mogli zgłaszać się do organów podatkowych z własnej woli.

źródło:

Zobacz więcej