Raport

Epidemia koronawirusa

Pedofil w rękach policji. Wielokrotnie zwabiał dziewczynkę do swojego mieszkania

Dzieci wykorzystywanych przez mężczyznę mogło być więcej (fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl)

Policja w Rybniku zatrzymała 66-letniego mężczyznę, który miał dopuszczać się czynności seksualnych wobec małoletniej dziewczynki.

Pedofil w klinice Budzik. Grozi mu 25 lat więzienia

Były fizjoterapeuta z kliniki Budzik został oskarżony o wykorzystywanie seksualne czterech nieletnich dziewczynek, pogrążonych w śpiączce. Artur W....

zobacz więcej

66-latek wielokrotnie zwabiał dziewczynkę do swojego mieszkania, gdzie dochodziło do przestępstwa. Częstował dziecko słodyczami i prosił, żeby nikomu nie mówiło o tych spotkaniach.
– Dziewczynka powiedziała jednak o tym matce, która złożyła zawiadomienie na policji – poinformowała st. sierż. Anna Karkoszka z rybnickiej policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzut wielokrotnego dopuszczania się tzw. innej czynności seksualnej wobec osoby poniżej 15 roku życia. Na wniosek śledczych i prokuratury sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia. Wcześniej nie był karany.

Policjanci ustalają, jak długo trwał ten proceder i czy wykorzystywanych dzieci mogło być więcej. Ze względu na dobro pokrzywdzonej dziewczynki nie podają, w jakim była wieku.

źródło:

Zobacz więcej