Schetyna nie daje nadziei. Prawie nikt nie wierzy w wygraną pod jego wodzą

Tylko 7 proc. ankietowanych uważa, że Grzegorz Schetyna poprowadzi Platformę Obywatelską do zwycięstwa w wyborach samorządowych – wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Wiadomości” TVP. – Jedność w kierownictwie PO jest fikcją, Schetyna blokuje rozwój partii – ocenia prof. Kazimierz Kik, politolog.

Trzy lub cztery sukcesy rządów PO-PSL? Grzegorz Schetyna zaniemówił

- Jakby pan miał podsumować osiem lat rządów PO, jakie by pan wymienił trzy, cztery sukcesy, takie największe? – spytał Grzegorza Schetynę...

zobacz więcej

Czy uważasz, że Grzegorz Schetyna poprowadzi PO do zwycięstwa w najbliższych wyborach samorządowych? – Takie pytanie zadał ankietowanym Instytut Badań Pollster. Twierdząco odpowiedziało na nie 7 proc. badanych, przecząco – 59 proc., 34 proc. nie mieli zdania.

Przyczyny tak słabej wiary w lidera największej partii opozycyjnej wyjaśniał politolog prof. Kazimierz Kik. Według niego Schetyna „jest kontestowany przez wielu młodych, ambitnych liderów we własnej partii”.

– Jedność w kierownictwie PO jest fikcją. To uświadamiają sobie aktywiści, ale także elektorat – tłumaczy Kik. – Myślę, że również z tego powodu niepewna pozycja, uświadamiana sobie przez lidera, nadaje taki destruktywny ton aktywności politycznej PO. On nie napawa nadzieją – ocenia ekspert i dodaje, że „Schetyna blokuje rozwój partii”.

Naukowiec nie przepowiada też sukcesu w przypadku ewentualnego powrotu Donalda Tuska do aktywnej działalności politycznej w Polsce. Jego zdaniem gdy Tusk skończy kadencję szefa Rady Europejskiej, czekają go „raczej trudne chwile”, bo „do tego czasu w Polsce na jaw wyjdzie cały szereg różnego rodzaju niedociągnięć.”

– Jeśli Polacy uznają że można raz jeszcze wrócić do udowodnionych błędów ośmiu lat rządów Platformy, to taka będzie wola narodu, ale nie sądzę, żeby Polacy mieli tak mało instynktu samozachowawczego – ocenia politolog

źródło:
Zobacz więcej