Rabiej: Trzaskowski to nie jest Hanna Gronkiewicz-Waltz; ma dorobek polityczny

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz i kandydat na prezydenta Warszawy, poseł Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

Rafał Trzaskowski to nie jest Hanna Gronkiewicz-Waltz, to jest osobowość, która ma swój dorobek polityczny - powiedział w Polskim Radiu 24 kandydat na wiceprezydenta stolicy, polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej.

Wpadka Trzaskowskiego ws. pomnika katyńskiego. „Nie znam sprawy"

Rafał Trzaskowski, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, udzielił ekskluzywnego wywiadu Radiu Zet. Jedno z pytań prowadzącego dotyczyło...

zobacz więcej

Platforma Obywatelska w koalicji z Nowoczesną zgłosiły kandydaturę Rafała Trzaskowskiego (PO) na urząd prezydenta stolicy, a jego zastępcą w ratuszu ma być Paweł Rabiej z Nowoczesnej.

– Ja rozróżniam to bardzo prosto: ludzi trzeba oceniać po tym, co oni sami zrobili, a nie po tym, co zrobili inni, nawet jeśli są z jakąś osobą w jednej partii – powiedział Rabiej.

Polityk Nowoczesnej krytycznie ocenił zachowanie Hanny Gronkiewicz–Waltz w procesie reprywatyzacyjnym i jej niestawienie się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w Warszawie.

– Myślę, że ocena Rafała Trzaskowskiego, jeśli chodzi o reprywatyzację w Warszawie, jest bardzo podobna do mojej. Naprawdę można było tego uniknąć, gdyby (...) inaczej działały sądy, kolegia odwoławcze, prokuratura – mówił Rabiej.

– Ale przede wszystkim (...) gdyby państwo było w stanie powstrzymać tak cwane osoby, które wyłudzały te kamienice – zaznaczył.

Polityk Nowoczesnej ocenił, że „instytucje państwa trochę zaspały w tej sytuacji”. Zwrócił uwagę, że w procesie „wyłudzania kamienic było kilka grup – częściowo przestępczych, częściowo cwaniaków, którzy z tego sobie zrobili proceder”.

– Ale to jest taka część gospodarki, niestety, którą nazwałbym gospodarką skubania, wyłudzania różnych rzeczy od państwa, którą widzieliśmy w Amber Gold (...) takiego cwaniactwa gospodarczego – podkreślił.

Rabiej: Odejścia z Nowoczesnej korzystne z punktu widzenia zarządzania partią

– Jeśli ktoś źle się czuje w organizacji, bo nie lubi kogoś personalnie, ma konflikty wewnętrzne, to lepiej żeby z niej odszedł, także że z punktu...

zobacz więcej

Rabiej: Poczekajmy, jak ta kampania się rozkręci

Porównując kandydatury Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica) i Rafała Trzaskowskiego na prezydenta stolicy – Patryk Jaki ośmiesza się tymi swoimi pseudo propozycjami dla Warszawy, które są wyciągane kompletnie z kapelusza – powiedział Rabiej.

Rabiej, komentując zapowiedzi programowe Patryka Jakiego, powiedział: Trzeba patrzeć z wizją, a nie podchodzić do Warszawy, puszczając jakieś oczko i puszczając jakieś propozycje, których część jest zrealizowana w Warszawie.

– On teraz mówi, że wszystko trzeba, trzeba, trzeba. Natomiast generalnie to wszystko nie składa się do jednej, rozsądnej kupy. (...) Natomiast czy to jest program? Nie, to jest przerzucanie takie, wyciąganie z kapelusza różnych chwytliwych hasełek, które się nie składają na jedną spójną całość – ocenił Rabiej.

– Poczekajmy, jak ta kampania się rozkręci – stwierdził kandydat na wiceprezydenta Warszawy. – Rafał Trzaskowski jest bardzo empatyczny w kontaktach z ludźmi, z warszawiakami. Dużo energii wkładamy w spotkania z nimi – podkreślił Rabiej.

Polityk Nowoczesnej wyraził też przekonanie, że podczas wyborów samorządowych ludzie: pójdą do urn i dadzą łomot PiS i jego sojusznikom.

źródło:

Zobacz więcej