Dreamliner w barwach PLL LOT wylądował już w Singapurze

Pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował w Singapurze. Boeing 787 w barwach narodowego przewoźnika wylądował na lotnisku Changi 16 maja po godz. 17 czasu lokalnego.

NetEase: Polska zbuduje port lotniczy, który będzie dla Chin bramą do Europy

Na chińskim portalu informacyjnym NetEase ukazał się materiał poświęcony budowie w Polsce Centralnego Portu Komunikacyjnego. Choć plany dotyczące...

zobacz więcej

Z danych przewoźnika wynika, że blisko połowę pasażerów inauguracyjnego rejsu stanowili ci, którzy dojechali do Warszawy z innych miast w Polsce i Europie.

Wśród nich byli Czesi, Francuzi, Holendrzy, Niemcy i przedstawiciele innych krajów. Są to tak zwani pasażerowie dowozowi, którzy wcześniej korzystają z połączeń lokalnych, by z Warszawy wybrać się w dalszą podróż.

Na lotnisku w Singapurze odbyło się uroczyste powitanie pasażerów pierwszego rejsu z Warszawy. Reprezentujący port Lee Seow Hiang przypomniał, że w przeszłości polski przewoźnik latał do Singapuru, ale na zupełnie innych zasadach.

30 lat temu istniało połączenie z Warszawy obsługiwane przez PLL LOT. Jednak nie był to bezpośredni rejs. Konieczne było międzylądowanie ze względu na to, że obsługiwały je maszyny starszego typu - Boeingi 767 oraz samoloty Ił 62.

Powstanie polski innowacyjny wielozadaniowy samolot

24 maja w Instytucie Lotnictwa odbędzie się oficjalne podpisanie listu intencyjnego pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii,...

zobacz więcej

Zarząd PLL LOT liczy na to, że do Singapuru będą latać pasażerowie zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych.

Wiceprezes zarządu Michał Fijoł wyraził nadzieję, że będzie to jeden z najpopularniejszych kierunków z Warszawy. Dodał, że Singapur jest bardzo ciekawym miejscem do zwiedzania, ale także wygodnym portem przesiadkowym dla pasażerów, którzy lecą do Australii, Nowej Zelandii czy państw południowej Azji.

Jak podkreślił wiceprezes, ze względu na liczną Polonię australijską nowe połączenie powinno się cieszyć zainteresowaniem.

Do czerwca LOT zaplanował trzy rejsy tygodniowo na trasie Warszawa - Singapur. W sezonie wakacyjnym w rozkładzie pojawi się jeszcze jeden dodatkowy rejs.

Od początku 2016 r. polski przewoźnik uruchomił kilkadziesiąt nowych połączeń, między innymi do Japonii, Korei Południowej, Los Angeles w Stanach Zjednoczonych oraz do Tel Awiwu w Izraelu.

źródło:
Zobacz więcej