Raport

#FabrykahejtuPO

Tomasz Komenda będzie występował o bardzo wysokie odszkodowanie

Tomasz Komenda będzie występował o wysokie odszkodowanie i zadośćuczynienie. Jego adwokat Zbigniew Ćwiąkalski powiedział, że będzie to kwota przekraczająca 10 mln zł.

Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę od zarzutu zabójstwa 15-latki

Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę. Mężczyzna w 2004 roku został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za brutalny gwałt i zabójstwo...

zobacz więcej

Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę. Z wnioskiem o wznowienie postępowania wystąpiła do sądu Prokuratura Krajowa, zdaniem której Tomasz Komenda jest niewinny.

Mężczyzna w 2004 r. został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo 15-latki w Miłoszycach pod Wrocławiem.

– Osoby, które mnie wrobiły, będą nosić piętno do końca swojego życia; nie spocznę, dopóki nie doprowadzę do tego, by usiadły na ławie oskarżonych i poczuły to, co ja czułem przez osiemnaście lat – powiedział w środę Tomasz Komenda.

Sąd Najwyższy uniewinnił w środę Komendę, skazanego prawomocnie w 2004 r. na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat.

– Ja jestem od dzisiaj wolnym człowiekiem, a osoby, które mnie wrobiły, będą piętno nosić do końca swojego życia. Nie spocznę, dopóki nie zrobię tego, żeby te osoby usiadły na ławie oskarżonych, żeby choć przez chwilę poczuły to, co ja czułem przez osiemnaście lat – powiedział Komenda na konferencji prasowej.

Jak mówił, przez cały ten okres był „kozłem ofiarnym”, a skazanie na wieloletnie więzienie nazwał „jedną wielką pomyłką”. – Jak ci ludzie, którzy mnie wsadzili, mogą teraz normalnie funkcjonować? Jak mogą patrzeć na siebie w lustrze, nie mając sobie nic do zarzucenia? – pytał. Komenda podkreślił, że obecnie chce przede wszystkim skupić się na uzyskaniu odszkodowania.

źródło:
Zobacz więcej