Ciężarówka wjechała pod pociąg przewożący gaz

Jedna osoba została ranna w zderzeniu ciężarówki z pociągiem towarowym przewożącym cysterny z gazem. Do wypadku doszło w miejscowości Wólka Plebańska (woj. świętokrzyskie).

Zignorował opuszczone rogatki, wjechał prosto pod pociąg

Zmarł jeden z mężczyzn rannych w piątek rano w wypadku na przejeździe kolejowym w Blachowni (Śląskie) – podała śląska policja. W seata, który...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło przed godz. 13. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie kierujący samochodem ciężarowym nie zatrzymał się przed znakiem stopu i wjechał wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę, która przewoziła pięć cystern wypełnionych gazem.

W wyniku tego wypadku kierowca ciężarówki został zakleszczony w kabinie swojego pojazdu, był on wycinany przez strażaków. Został zabrany przytomny, z zachowanymi funkcjami życiowymi do szpitala rejonowego w Końskich.

Na miejscu wypadku pracuje policja i straż pożarna. Z trzech domów ewakuowanych zostało pięć osób. Droga w kierunku Wólki Plebańskiej jest zablokowana, ruch odbywa się objazdami.

Biuro prasowe PKP Polskie Linie Kolejowe w komunikacie poinformowało, że okoliczności wypadku wyjaśni specjalna komisja.

– Zdarzenie nie ma wpływu na ruch pasażerski; wypadek miał miejsce na linii kolejowej wykorzystywanej tylko przez składy towarowe – przekazało biuro prasowe PKP PLK.

źródło:

Zobacz więcej