RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kempa: Polski rząd przeznaczył na pomoc humanitarną 770 mln zł

Najnowsze

Popularne

Około 770 milionów złotych przeznaczył polski rząd na pomoc humanitarną. Taką informację przekazała Beata Kempa, minister do spraw pomocy humanitarnej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podczas międzynarodowej konferencji „Polska pomoc humanitarna. Potrzeby - wyzwania – działania”.

„Otwarta formuła polskiej pomocy”. Pomoc humanitarna dla uchodźców w Jordanii

Beata Kempa przebywa od soboty w Jordanii, gdzie odwiedzi dwa obozy dla uchodźców – Zaatari i Azrak oraz spotka się z przedstawicielami UE,...

zobacz więcej

– W 2017 roku Polska przeznaczyła ponad 180 milionów złotych na pomoc humanitarną i prawie 590 milionów na pomoc dotyczącą rozwoju, co w sumie daje około 770 milionów złotych" – powiedziała Beata Kempa.

Minister dodała, że pomoc dla potrzebujących z roku na rok rośnie. – W stosunku do 2015 roku środki finansowe na cele humanitarne zostały zwiększone sześciokrotnie, natomiast w stosunku do roku 2016 - około dwukrotnie – poinformowała Kempa.

– Uczestniczymy w działaniach ONZ oraz UE, w szczególności poprzez udział w nowych instrumentach unijnych, kierowanych na rzecz pomocy uchodźcom i migrantom – dodała.

Polska udziela pomocy humanitarnej na terenie krajów, w których przebywają uchodźcy z Libanu i Jordanii, a także tam, gdzie toczą się konflikty zbrojne, na przykład w Syrii i Iraku. Polska od 2016 roku wspiera Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża i agencje ONZ specjalizujące się w pomocy, takie jak UNICEF.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej