RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Napad na sklep z odżywkami. Policja zatrzymała 12 mężczyzn

Wszyscy zatrzymani aktualnie przebywają w policyjnym areszcie (fot. policja.pl)

12 mężczyzn w wieku od 21 do 29 lat zatrzymali policjanci po napadzie na sklep z odżywkami i suplementami w Pabianicach (Łódzkie). Według policji grupa jest związana ze środowiskiem kibiców jednego z łódzkich klubów piłkarskich.

Gang pseudokibiców przemycił narkotyki warte setki milionów zł

Ponad 15 ton marihuany, wartej w cenach hurtowych ponad 250 mln zł, a w detalicznej nawet 450 mln zł, przemycił w ciągu półtora roku gang wywodzący...

zobacz więcej

O zdarzeniu poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Przekazał, że jeszcze w środę zostaną podjęte decyzje, co do zarzutów, jakie zostaną postawione zatrzymanym.

Do napadu doszło we wtorek w godzinach popołudniowych w sklepie przy ul. Moniuszki w Pabianicach. „Jak wynika z dokonanych ustaleń, do sklepu, oferującego odżywki i suplementy diety, wtargnęło kilkunastu zamaskowanych mężczyzn. Wybili szybę wystawową oraz zdemolowali wnętrze sklepu, a następnie wynieśli z niego opakowania z odżywkami” – wyjaśnił prok. Kopania.

Dodał, że przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 12 mężczyzn, związanych ze środowiskiem kibiców jednego z łódzkich klubów piłkarskich. „W pobliżu miejsca zdarzenia zaparkowane były cztery pojazdy, którymi najprawdopodobniej przyjechali sprawcy. Zabezpieczono w nich m.in. kominiarki, gaz oraz kastety” – zaznaczył rzecznik.

Według policji nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Podczas zatrzymania mężczyźni „nie chcieli wykonywać wydawanych poleceń, byli agresywni, stawiali czynny opór”. Większość z nich była wcześniej notowana za przestępstwa przeciwko mieniu.

Okoliczności napadu wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Pabianicach. W środę zatrzymani mają zostać przesłuchani i usłyszeć zarzuty.

źródło:

Zobacz więcej