„To nie opozycja, lecz grupa chcąca znów dorwać się do Polski, którą traktowała jak dojną krowę”

– Proszę nie mówić, że Schetyna jest liderem zjednoczonej opozycji, bo to nie jest opozycja. To jest grupa, która z powrotem chce się dorwać do Polski, którą traktowała jako dojną krowę, i chce w dalszym ciągu to robić. To nie jest opozycja ani merytoryczna, ani jakaś logiczna – powiedział w programie „Minęła 8” Józef Brynkus, poseł Kukiz’15.

Timmermans: Na tym etapie nie ma szans na wycofanie artykułu 7. wobec Polski

Wiceszef KE Frans Timmermans oznajmił w poniedziałek przed rozpoczęciem spotkania unijnych ministrów ds. europejskich, że na tym etapie nie ma...

zobacz więcej

Goście programu „Minęła 8” odnieśli się do słów przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, który powiedział, że PiS walczy z praworządnością i Bruksela nie powinna odpuszczać rządowi.

Posłanka PiS Anna Milczanowska stwierdziła, że „Grzegorz Schetyna jest zawsze nastawiony anty. Zwłaszcza możemy to zaobserwować od jesieni 2015 r., kiedy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory i zaczęło wprowadzać reformy”.

– Teraz widzimy, o co chodzi, chodzi o reformę z ustrojem sądów, o pana komisarza Timmermansa. O tym, że zrobiliśmy kilka ustępstw, żeby z KE wreszcie się porozumieć i żeby art. 7 nie był stosowany – powiedziała Anna Milczanowska.

– Platforma Obywatelska nie jest przeciwko praworządności. Nie jest przeciwko sprawiedliwości – powiedział senator Kazimierz Kleina z PO. – Nie negocjuje z KE zapisów w naszych ustawach, to niestety robi PiS, uchwalając ustawy, które z góry mówiliśmy, że są niezgodne z konstytucją, że łamią standardy praworządności – powiedział. Dodał, że lider PO nie gra przeciwko Polsce.

– UE nie ma w swoich procedurach zapisów, jak badać praworządność w krajach, które są członkami Unii Europejskiej. Komisja Europejska sama sobie powymyślała jakieś kryteria i zasady. Próbuje je wprowadzać. Frans Timmermans nie wie, jak się ma z tego wycofać. My z pewnością nie będziemy więcej robić, bo to, co mogliśmy, zrobiliśmy – zaznaczyła posłanka PiS Anna Milczanowska.

– Proszę nie mówić, że Schetyna jest liderem zjednoczonej opozycji, bo to nie jest opozycja – powiedział poseł Kukiz’15 Józef Brynkus. – To jest grupa, która z powrotem chce się dorwać do Polski, którą traktowała jako dojną krowę, i chce w dalszym ciągu to robić. To nie jest opozycja ani merytoryczna, ani jakaś logiczna – dodał poseł.

źródło:
Zobacz więcej