Zielone pola zmienią barwę na biało-czerwoną. Spotkanie młodych nad Lednicą

Kulminacyjny moment spotkania - przejście przez Bramę Rybę (fot. arch. PAP/Paweł Jaskółka)

2 czerwca pod hasłem „Jestem” odbędzie się XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000. We wtorek odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca to wydarzenie.

„Ogniem posoleni”. Spotkanie Młodych Taizé w Grębocinie

Praca misjonarza w Hongkongu od kuchni, świadectwo Bartka, który opowie o swojej podróży „z buta do Maryi” oraz inne warsztaty, spotkania i...

zobacz więcej

Jak poinformowali organizatorzy na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie, w tegorocznym spotkaniu w Lednicy udział zapowiedziała para prezydencka, która rozda wszystkim uczestnikom biało-czerwone flagi w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę, a zielone pola lednickie zamienią się w „pola biało-czerwone”.

Obecny na konferencji sekretarz generalny KRP bp Artur Miziński podkreślił, że „tegoroczna Lednica będzie także dziękczynieniem za dar wolności”. – Ta młodzież chce zaświadczyć, że jest w konkretnej historii tego narodu, w historii zbawienia, która dokonuje się poprzez modlitwę, poprzez dziękczynienie. Chcemy świętować 100-lecie odzyskania niepodległości Polski, a przez to wyrazić swoją gotowość odpowiedzialnego wejścia w budowanie dzisiaj naszej ojczyzny i w przyszłości, która spoczywa w rękach młodego pokolenia – powiedział biskup.

Spotkania Młodych nad Jeziorem Lednickim odbywają się od 1997 roku. Co roku gromadzą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Momentem kulminacyjnym każdego spotkania jest przejście przez Bramę Rybę, które ma symbolicznie wyrazić wybór Chrystusa przez młodych ludzi. Spotkania przez 20 lat zgromadziły około 2 mln uczestników z kraju i świata.

Twórcą spotkań młodych nad Jeziorem Lednickim był zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra.

źródło:

Zobacz więcej