RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Apolityczny protest w Sejmie? „Zróbcie wszystko, aby nikt z PiS-u nie dostał się do samorządu”

Najnowsze

Popularne

– Mam apel do całego społeczeństwa. Zróbcie wszystko, żeby żadna osoba z PiS-u nie weszła do żadnego samorządu! – zaapelowała na konferencji prasowej Anna Glinka, matka osoby niepełnosprawnej, protestująca w Sejmie. – To nie jest protest polityczny! – zapewniła jednocześnie szefowa akcji, Iwona Hartwich.

Ks. Jurczuk: Apeluję, żeby uwolnić niepełnosprawnych z Sejmu

– Problemów niepełnosprawnych nie da się ograniczyć do dwóch postulatów zgłaszanych przez osoby protestujące w Sejmie. Nie reprezentują też one...

zobacz więcej

W czasie gdy minister rodziny, pracy i polityki społecznej przedstawia mapę drogową stworzenia rozbudowanego systemu wsparcia niepełnosprawnych i ich rodzin, osoby okupujące Sejm w ramach protestu niepełnosprawnych zgłaszają zupełnie inne postulaty. Już nie do rządu, a do wszystkich Polaków:

– Mam apel do całego społeczeństwa: pamiętajcie, że zbliżają się wybory samorządowe. Zróbcie wszystko, żeby żadna osoba z PiS-u nie weszła do żadnego samorządu! – w ten sposób sformułowała cel akcji jedna z osób wypowiadających się na konferencji prasowej zorganizowanej w sejmowym korytarzu. – I to nie jest protest polityczny! – dodała liderka protestu, Iwona Hartwich.

Zdaniem wielu osób pracujących z osobami niepełnosprawnymi formuła akcji, w ramach której niepełnosprawni przez wiele tygodni są przetrzymywani w korytarzu sejmowym, stanowi zagrożenie dla samych niepełnosprawnych. Ostrzeżenia te wywołują krytyczną reakcję osób okupujących Sejm i wspierających je mediów. Piotr Wielgucki, czyli bloger Matka Kurka, poinformował, że złożył do prokuratury zawiadomienie w sprawie przetrzymywania niepełnosprawnych w Sejmie. Krytyka akcji Iwony Hartwich nie pozostaje bez reakcji jej zwolenników, którzy zaatakowali m.in. posłankę Bernadetę Krynicką, której córka jest od urodzenia niepełnosprawna, czy dr. Bawera Aondo-Akaa, niepełnosprawnego, ciemnoskórego naukowca, pod którego adresem na profilu facebookowym Iwony Hartwich pojawił się szereg rasistowskich komentarzy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej