Gwiazdy niemieckiej piłki mogą nie pojechać na mundial. Wszystko przez zdjęcie

Ilkay Gündoğan, Mesut Özil (fot. REUTERS/Thilo Schmuelgen)

Grający w Arsenalu Londyn Mesut Özil i Ilkay Gündoğan z Manchesteru City mogą nie pojechać z niemiecką reprezentacją na mundial w Rosji. Wszystko przez udostępnione w Internecie zdjęcie przedstawiające piłkarzy niemieckiej reprezentacji z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

Erdogan znów ostro o Niemcach. „Kiedy nazywa się ich nazistami, robią się nerwowi”

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ponownie oskarżył w niedzielę Niemcy i niemiecką kanclerz Angelę Merkel o „nazistowskie praktyki”. ...

zobacz więcej

Turecki polityk po przeprowadzeniu nieudanego puczu wojskowego ma w Niemczech złą prasę. Jego niedemokratyczne praktyki spotkały się z olbrzymią krytyką u naszych zachodnich sąsiadów.

Prezes Niemieckiego Związku Piłki Nożnej Reinhard Grindel w specjalnym oświadczeniu skrytykował działanie zawodników.

„Związek oczywiście szanuje wyjątkową sytuację oraz imigracyjne tło całej sprawy, ale piłka nożna i DFB (Niemiecki Związek Piłkarski – przyp.red.) wyznają wartości, do których pan Erdogan niekoniecznie się stosuje. Dlatego to wydarzenie na pewno nie pomoże naszym działaniom integracyjnym” – napisał.

Były piłkarz Olivier Bierhoff, który jest dyrektorem niemieckiej kadry, zapowiedział przeprowadzenie rozmowy z piłkarzami. Niemiecka opinia publiczna wzywa trenera Joachima Loewa, by nie powoływał zawodników na rosyjski mundial.

Gündoğan wydał w tej sprawie oświadczenie. Stwierdził, że zdjęcie było „gestem uprzejmości” a nie wyrazem poglądów zawodnika Manchesteru City.
(fot. tt/@Akparti)

źródło:
Zobacz więcej