RAPORT

Pogarda

Gliński: Planowane są zmiany w Polskiej Fundacji Narodowej

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński (fot. arch. PAP/Jacek Turczyk)
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński (fot. arch. PAP/Jacek Turczyk)

Najnowsze

Popularne

Przewidujemy zmiany w funkcjonowaniu Polskiej Fundacji Narodowej – zapowiedział w radiu RMF FM wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Będą to zmiany „takie, które poprawią jeszcze dobre funkcjonowanie tej fundacji”.

Świrski rezygnuje z Kusznierewicza, ale „projekt żeglarski PFN będzie kontynuowany”

Decyzja Polskiej Fundacji Narodowej o niekontynuowaniu współpracy z Fundacją Navigare Mateusza Kusznierewicza była podyktowana utratą zaufania. PFN...

zobacz więcej

Gliński pytany przez dziennikarza, czy Polska Fundacja Narodowa działa tak, jak „sobie wymarzył” odpowiedział: „jak na trudne warunki polityczne i wszelkie inne, o których pan do końca nie może wiedzieć, kiedyś się pan dowie z moich dzienników (...), to działa nie najgorzej”. „Przewidujemy pewne racjonalne zmiany w funkcjonowaniu tej Fundacji” – zapowiedział.

Dopytywany, jakiego rodzaju zmiany są planowane w PFN, wicepremier podkreślił, że nie będzie się wypowiadał na ten temat. Dodał natomiast, że będą to zmiany „takie, które poprawią jeszcze dobre funkcjonowanie tej Fundacji, będzie jeszcze lepsze funkcjonowanie”.

Minister tłumaczył, że „pewne rzeczy można dopiero powiedzieć po fakcie, po tym, jak już zostaną dokonane i to jest wtedy bardziej poważna informacja”.

Misją Polskiej Fundacji Narodowej jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą. Fundacja powstała z inicjatywy 17 prezesów spółek Skarbu Państwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej