Ukochana Supermana nie żyje

Margot Kidder czterokrotnie wcielała się w rolę Lois Lane (fot. TT)

W wieku 69 lat zmarła amerykańska aktorka Margot Kidder. Największą popularność przyniosła jej rola Lois Lane, dziewczyny Supermana. Informację o jej śmierci podał zakład pogrzebowy z Montany.

Jeff Butcher nie żyje. Aktor był znany z roli w serialu „Ranczo”

W wieku 42 lat zmarł nagle Jeff Butcher, znany z roli Jerry'ego z serialu TVP „Ranczo”.

zobacz więcej

Agencja Reutera informuje, że Kidder zmarła w niedzielę w swoim domu. Nie wiadomo, jaka jest przyczyna jej śmierci.

Urodzona w Kanadzie aktorka wystąpiła w ponad 70 filmach, m.in. „Amityville Horror” czy „Maverick”. Międzynarodową sławę zapewniła rola Lois Lane, w którą wcieliła się czterokrotnie. Po raz pierwszy w „Supermanie” z 1978 r., w którym towarzyszyła Christopherowi Reeve'owi.

W 1990 r. aktorka uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Popadła wówczas w kłopoty finansowe i była zmuszona ogłosić bankructwo. W 1996 r. doznała załamania nerwowego i zniknęła. Odnaleziono ją po czterech dniach, w tym czasie udawała bezdomną. Po tym zdarzeniu psychiatrzy stwierdzili u niej chorobę afektywną dwubiegunową.

Margot Kidder spotykała się m.in. z premierem Kanady Pierre'em Trudeau (ojcem obecnego premiera Justina Trudeau). Przez dwa lata była również związana z reżyserem Brianem De Palmą. Ze związku ze scenarzystą teatralnym Thomasem McGuane miała swoje jedyne dziecko – córkę Maggie.

źródło:
Zobacz więcej