RAPORT

Kampania 2020

Spłonęła największa dyskoteka na Pomorzu. Wielomilionowe straty

Strażacy uważają, że doszło do podpalenia (fot. Twoje Info/OSP)

14 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Pruszcza Gdańskiego oraz jednostki OSP z wielu okolicznych miejscowości przez kilka godzin gasiły ogromny pożar klubu „Tropical” w Gołębiewie Średnim. Nie wykluczone jest celowe podpalenie. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę tvp.info.

Pożar bazaru przy ul. Broniewskiego w Warszawie. Ogień objął cztery pawilony

Pożar bazaru przy ul. Broniewskiego w Warszawie. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej. Ulica Broniewskiego jest dla ruchu tramwajowego...

zobacz więcej

Zdarzenie potwierdził portalowi tvp.info mł. bryg. Wojciech Wanat, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim – około godziny 2 nad ranem otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze z systemu alarmowego klubu „Tropical” w Gołębiewie Średnim. Informację tę potwierdzały również osoby postronne. Zadysponowano 14 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Po dotarciu na miejsce strażacy stwierdzili, że ogień zdołał opanować cały obiekt. Budynek miał murowaną ramę, posiadał wiele elementów drewnianych, m.in. strop i dach. Wszystko to się spaliło. Przed godziną 8:00 pożar został zasadniczo ugaszony, jednak dogaszanie i zabezpieczanie obiektu trwa do tej pory – mówił bryg. Wanat.

Zdaniem zastępcy komendanta PSP w Pruszczu zdarzenie spowodowało ogromne straty. – To był duży obiekt, mniej więcej 30 na 70 metrów, spłonął całkowicie. Straty muszą być wielomilionowe, z pewnością przekraczają kwotę miliona złotych.

Według strażaka jednej z miejscowych jednostek ochotniczych, z którym rozmawialiśmy nad ranem, mogło dojść do celowego podpalenia. Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej nie chciał się wypowiadać na ten temat wskazując, że to policja i policyjni biegli dysponują kompetencjami w tym zakresie.

źródło:
Zobacz więcej