RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Gawłowski: Nie miałem wiedzy, że w mieszkaniu świadczono usługi wątpliwe moralnie

– Kategorycznie stwierdzam, że nie miałem żadnej wiedzy, aby w wynajmowanym mieszkaniu świadczone były przez najemcę usługi wątpliwe moralnie – przekazał w oświadczeniu Stanisław Gawłowski (PO). Polskie Radio Szczecin podało, że w mieszkaniu należącym do posła PO działa agencja towarzyska.

Agencja towarzyska w mieszkaniu posła Stanisława Gawłowskiego

W apartamencie posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego funkcjonuje agencja towarzyska – ustaliło Radio Szczecin. Polityk przebywa...

zobacz więcej

Oświadczenie odczytał w poniedziałek dziennikarzom pełnomocnik posła PO, Rafał Wiechecki, po widzeniu z nim w Areszcie Śledczym w Szczecinie.

– Kategorycznie stwierdzam, że nie miałem żadnej wiedzy, aby w wynajmowanym mieszkaniu świadczone były przez najemcę usługi wątpliwe moralnie – napisał Gawłowski. Jak podkreślił, umowa najmu „została zawarta ponad dwa lata temu z kobietą w średnim wieku, która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych”.

– Dochody z najmu były opodatkowane i ujawnione w oświadczeniach majątkowych – dodał poseł PO.

– Nie miałem żadnych sygnałów, informacji - i tym podobnych - o tym, że w wynajmowanym mieszkaniu dochodzi do jakichkolwiek nieprawidłowości – podkreślił w oświadczeniu poseł. Poinformował też, że udzielił Wiecheckiemu pełnomocnictwa do rozwiązania umowy z najemcą mieszkania „w celu transparentności”.

Gawłowski dodał, że informacje mediów publicznych odebrał jako „kolejny bezpardonowy atak” na siebie, „mający na celu poniżenie” go w oczach opinii publicznej. Wiechecki poinformował, że podczas widzenia odebrał też od posła pełnomocnictwo, aby móc skierować do sądu sprawę, „co do naruszenia dóbr osobistych” przez Polskie Radio Szczecin i telewizję publiczną.

Polskie Radio Szczecin podało w niedzielę na swojej stronie, że w szczecińskim apartamencie posła Gawłowskiego świadczą usługi prostytutki. Radio poinformowało, że rozgłośni udało się ustalić nieoficjalnie z trzech niezależnych źródeł, kto jest właścicielem nieruchomości. O sprawę byli pytani posłowie opozycji w niedzielnym programie TVP Info. Andrzej Halicki (PO) zarzucił prowadzącemu stosowanie „ubeckich metod”. - Gawłowski nie ma możliwości się bronić, bo zastosowano wobec niego areszt - podkreślił.

Stanisław Gawłowski przebywa w areszcie od 15 kwietnia. Prokuratura przedstawiła mu pięć zarzutów, w tym trzy korupcyjne. Śledztwo szczecińskiej delegatury Prokuratury Krajowej prowadzone jest w sprawie tzw. „afery melioracyjnej”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej