Raport

Epidemia koronawirusa

Uratował tonącego. Policjant skoczył do Wisły w umundurowaniu

Jeden z policjantów w pełnym umundurowaniu wyciągnął z wody nieprzytomnego już mężczyznę (flickr.com/Krzysztof Domanski)

Policjant ze śródmiejskiej komendy policji w pełnym umundurowaniu pospieszył na pomoc tonącemu mężczyźnie, który rzucił się w Warszawie w rejonie Bulwarów Wiślanych do rzeki – poinformowała w niedzielę Komenda Stołeczna Policji.

Samochód wpadł do Wisły. Kierowca nie przeżył

Ratownicy wyłowili ciało 68-latka z Katowic, który w sobotę rano stoczył się w samochodzie do wypełnionego wodą wyrobiska żwirowni w miejscowości...

zobacz więcej

Funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I i Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji, którzy pełnili służbę w rejonie Bulwarów Wiślanych uratowali mężczyznę, który na ich oczach policjantów skoczył do rzeki.

Jeden z policjantów w pełnym umundurowaniu wyciągnął z wody nieprzytomnego już mężczyznę. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy, 23-latek odzyskał przytomność.

Z relacji KSP wynika, że mężczyzna był agresywny w stosunku do policjantów i zamierzał ponownie targnąć się na swoje życie. Na miejsce wezwano pogotowie.

„Nadwiślańskie bulwary będą strefą bez zakazów”

Patryk Jaki obiecał rozbudowę bulwarów wiślanych i zadeklarował, że pozostaną strefą „bez zakazów”. – Warszawę widzę jako miasto wolności –...

zobacz więcej

Więcej interwencji na Bulwarach Wiślanych Rzecznik prasowy KSP kom. Sylwester Marczak pytany o bezpieczeństwo na bulwarach wiślanych powiedział, że interwencji jest bardzo dużo, zwłaszcza po zmianach przepisów związanych ze spożywaniem alkoholu.

– Z samego rana w sobotę interweniowali na bulwarach policjanci (...). Policyjni wodniacy wyciągali z Wisły mężczyznę, który postanowił przepłynąć rzekę, zaczynając z bulwarów, tam i z powrotem. W pewnym momencie zabrakło mu sił – powiedział Marczak.

Od 20 kwietnia spożywanie alkoholu jest możliwe na bulwarach: Flotylli Wiślanej, Grzymały-Siedleckiego, Pattona, Karskiego i Religi.

źródło:

Zobacz więcej