Kłęby dymu w Gorlicach. Spłonęło składowisko odpadów

Pożar składowiska odpadów w Gorlicach (fot. Twoje Info)

Trwa dogaszanie składowiska odpadów w Gorlicach (Małopolska). Z pożarem, o którym poinformowali nas internauci za pośrednictwem platformy Twoje Info, walczyło 130 strażaków z 32 zastępów. – Dym nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców. Nikt nie ucierpiał – zapewniają strażacy.

Pożar hali z meblami. Z ogniem walczyło 28 jednostek straży pożarnej

28 jednostek straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru zakładów mebli tapicerowanych w Zakrzewie (woj. wielkopolskie). Spłonęły dwie hale o...

zobacz więcej

O tym, że płonie składowisko odpadów straż pożarna dostała informację w sobotę, o godz. 3:30 w nocy. Nad terenem objętym pożarem pojawił się najpierw czarny, a potem biały dym.

Oficer prasowy, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Gorlicach, mł. brygadier Dariusz Surmacz poinformował nas po południu, że strażakom została „do przelania” około jedna czwarta spalonej masy. Strażacy wydobywają ją z pogorzeliska i oblewają wodą. Zapewnił jednocześnie, że dym nie zagraża mieszkańcom.

Z ogniem walczyło 130 strażaków. Udało się im zabezpieczyć teren tak, by ogień nie rozprzestrzeniał się. Zabezpieczono składowisko materiałów wtórnych (m.in. plastikowe butelki) oraz składowisko opon.

źródło:
Zobacz więcej